Енциклопедія професійного життя германіста: з нагоди 50-річного ювілею доцента Каліберди Оксани Олександрівни

27 жовтня 2019 року відзначає свій ювілейний день народження професіонал філологічної справи, непересічна особистість і прекрасна людина, кандидат філологічних наук, доцент кафедри іноземних мов і методики викладання Бердянського державного педагогічного університету – Каліберда Оксана Олександрівна.

Оксана Олександрівна – знаний фахівець-германіст, чиї наукові праці були створені під знаком лексикографії англійської мови. Під цим кутом і ми висвітлимо найголовніші словникові статті енциклопедії професійного життя нашої колеги і ювілярки.

Місто – це урбаністичний простір, в якому людина народилась і яке так чи інакше визначає її характер і lifestyle. Для Оксани Олександрівни цим місцем сили був і є рідний Бердянськ з його м’яким кліматом, теплим і доброзичливим Азовом, чудовими і натхненими краєвидами.

English – чари цієї казкової мови з берегів Альбіону, захоплююче звучання і таємничість творів Чосера, Шекспіра, Байрона і Діккенса визначили майбутній шлях нашої іменинниці, яка обрала викладання Lingua Anglica собі за професію.

Alma mater – це Запорізький державний університет, де Оксана Олександрівна закінчила факультет романо-германської філології за спеціальністю «Англійська філологія» й отримала кваліфікацію «Філолог. Викладач англійської мови і літератури».

Університет – це не лише навчання, робота, або колектив, але й родина. У житті Оксани Олександрівни нею став Бердянський державний педагогічний університет, в якому вона працює з вересня 2008 року старшим викладачем, а з часом і доцентом кафедри іноземних мов і методики викладання та заступником декана факультету філології та соціальних комунікацій.

Германістика – науковий орієнтир Оксани Олександрівни. З під її пера вийшло багато наукових публікацій – статей, посібників, монографій, присвячених актуальним питанням сучасної германістики. Науковий інтерес до теоретичної та практичної лексикографії англійської мови логічно втілився у кандидатську дисертацію «Енциклопедизм як різнорівневий складник англомовних тлумачних словників» (10.02.04 – германські мови), захист якої відбувся 19 квітня 2013 року в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова.

Педагог – це покликання нашої ювілярки. Англійський історик Томас Фуллер колись сказав: «Якщо ви володієте знанням, дайте іншим запалити від нього свої світильники». Викладаючи своїм студентам курси з лексикології англійської мови, академічного письма, основної іноземної мови, Оксана Олександрівна надихає їх до захоплення англійською мовою та самовдосконалення в оволодінні нею, запалює їх жагу до становлення у майбутній професії вчителя.

Шановна Оксано Олександрівно!

Прийміть наші сердечні вітання з нагоди Вашого дня народження! Ми вдячні Вам за відкритість, креативність, відданість своїй справі! Ваш професіоналізм, багаторічна наполеглива праця викликає щиру повагу та вдячність Ваших студентів і колег.

Увесь Ваш плідний професійний шлях проходить під спільним знаменником натхнення у викладанні англійської мови. Тож, зичимо Вам щомиті to have the time of your life, аби всі справи були а piece of cake, і завжди look like a million dollars.

І нехай Доля на довгі роки подарує Вам та Вашій родині щастя, достаток, оптимізм і життєдайну енергію!

Колектив кафедри іноземних мов і методики викладання
факультету філології та соціальних комунікацій
Бердянського державного педагогічного університету

 

 

 

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print