Фестиваль «Схід культури – інші звучання»

Крутий досвід, чарівні люди, найкращі організатори – все це про фестиваль «Схід культури – інші звучання», який відбувався з 13 червня 2021 по 3 липня 2021 року у рамках проєкту Європейського Корпусу Солідарності «INTERCULTURE 5S: Міжнародна волонтерська діяльність для солідарності в сфері розвитку міст», що реалізується Ґміною Люблін.

На фестивалі виступали цікаві іноземні та польські виконавці альтернативної музики  у багатьох жанрах: від панк-року, джазу, електро, до етнічної музика та реґґі. Окрім музичної програми, фестиваль включав виставки, покази фільмів, літературні прем’єри, зустрічі, презентації компаній звукозапису, дискусії, майстер-класи та модуль практичних занять для дітей. Під час фестивалю функціонували також книгарня та читальний зал з публікаціями з Польщі та країн Східного партнерства.

Попри те, що головним завданням волонтерів є промоція, допомога в організації та проведенні фестивалю «Схід культури – інші звучання», ­– цей проєкт був, радше, освітнім. Упродовж перших двох тижнів були проведені екскурсії та робочі зустрічі з організаторами Фестивалю, представниками місцевої виконавчої влади, та низкою інституцій культури. 

Програма складена Адміністрацією Любліна включала в себе наступне: 

1) екскурсія Старим містом і його околицями; 

2) відвідини Майданеку – німецького концентраційного табору часів Другої світової війни (Państwowe Muzeum na Majdanku), унікального музею люблінського села просто неба (Muzeum Wsi Lubelskiej), Дому Слів (Dom Słow), створеного на базі музею друкарства, а також Люблінського національного музею (Muzeum Narodowego w Lublinie), включаючи Люблінський замок, каплицю Святої Трійці та замкову вежу Donżon; 

3) зустріч із директором Центру міжнародної співпраці (Centrum Współpracy Międzynarodowej) міста Люблін; 

4) знайомство із представниками Варштатів культури (Warsztaty Kultury) – організаторами Карнавалу; відділу культури та центру культури; Центру зустрічі культур (Centrum Spotkania Kultur), а також представниками Академічного Центру Культури УМКС «Хатка Жака» (Academickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka) 

Дмитро Кіосов

Фото: Maryna Kalashlinska, Natalia Ogłoszka


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print