За довгі роки еволюції людський соціум використовує різні форми і методи самоорганізації та управління, виробивши безліч політичних систем і методів. Шляхом проб і помилок люди дійшли висновку, що владу необхідно розподіляти і використовувати в інтересах більшості і на її благо.
Так дуже спрощено можна визначити демократичний режим самоврядування, який в буквальному перекладі з давньогрецької означає “влада народу”.
Українська держава, за всіма формально-юридичними ознаками, до яких, зокрема, входять Конституція України, виборче право та виборча система, є демократичною.
Щоб познайомитися з демократичним устроєм нашої країни, в рамках святкування Міжнародного дня демократії, студенти 105СО групи факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти 13 жовтня провели онлайн-зустріч з депутатом міськради, асистентом кафедри прикладної психології та логопедії Дариною Литвиченко.
Дарина схарактеризувала демократію як універсальну загальнолюдську цінність, фундамент для побудови головних принципів держав, товариств, союзів та федерацій; розповіла першачкам про функції і права депутата у виборчому окрузі, розкрила інструменти його діяльності; показала роль молоді у вирішенні різноманітних питань як на рівні держави, так і на місцевому рівні, а також відповіла на запитання.
«Я намагалася сформувати у першокурсників переконання, що вони скоро будуть відповідати за долю країни, тому від їх соціальної позиції, відповідальності залежить майбутнє, – зазначили депутатка. Демократична свідомість – запорука успіху у розв’язанні цього питання».
За матеріалами студради ФДССО