Хоч ми й не китайці,

проте здоровимо з китайським Новим 2014 роком, святкування якого почалося в ніч з 30 на 31 січня

На відміну від нашого, традиційного Нового року, який ми відзначаємо за григоріанським календарем 1 січня, китайський Новий рік 2014 розпочав свій відлік у ніч з 30 на 31 січня. Китайський Новий рік 2014 або Свято весни – одне з найбільш значущих свят країн Східної Азії.

1

Дата китайського Нового року змінюється і залежить від Місячного календаря.

Китайський Новий рік наступає в перший місячний день другого молодика після зимового сонцестояння 21 грудня, і це відбувається в проміжок між 21 січня і 21 лютого за григоріанським календарем. Таким чином, китайський Новий рік 2014 (а насправді – 4712 рік) настав 31 січня.

Китайський Новий рік 2014 пройде під знаком синього (бірюзового, зеленого) дерев'яного Коня. Згідно з китайською астрологією, Кінь принесе вдалий рік, наповнений гарними подіями. Синій Кінь наділений надприродними магічними здібностями, проявляє чималу силу і відвагу, і навіть здатний літати.

Небесний Кінь у Китаї є священною твариною богині Гуань Інь. Саме її кінь, піднявшись серед білосніжних хмар, приносить мир і благополуччя жителям своєї країни. Крім того, Кінь у Китаї є героїчною твариною, завдяки якій народ перемагав у важливих битвах і ворогами.

Китайський Новий рік 2014 – одне з найтриваліших, урочистих і радісних свят для китайців. Це час початку весни, час примирення, а також час возз'єднання в сім'ї, коли всі члени сім'ї з'їжджаються з різних куточків додому і збираються за святковою вечерею. У святкуванні китайського Нового року переважає червоний колір, який символізує вогонь і здатний відлякати невдачу й біди. Китайці вбираються в червоний одяг, пишуть одне одному привітання на червоному папері, дарують гроші в червоних конвертах, запускають червоні ліхтарики.

2

Зустрічають китайський Новий рік із фестивалями, вогняними шоу та феєрверками, завдяки яким відганяють злих духів.

3

Китайський Новий рік триває 21 день, і цей період традиційно закінчується на п'ятнадцятий день першого місяця за місячним календарем казково чарівним Фестивалем ліхтарів. Вся країна загоряється мільйонами яскравих святкових вогників. На ліхтарях зображують тварин і птахів, квіти і знаки зодіаку. Численні ліхтарики є справжніми витворами мистецтва.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print