Гостьові лекції для здобувачів ОПП «Дошкільна освіта»

Гарною традицією є проведення гостьових лекцій відомими науковцями кафедри дошкільної освіти БДПУ для здобувачів ОПП «Дошкільна освіта» споріднених кафедр. У рамках такої співпраці 9 листопада на запрошення завідувачки кафедри дошкільної освіти Криворізького державного педагогічного університету доктора педагогічних наук Олени Ковшар відбулася лекція Лариси ЗАЙЦЕВОЇ – доктора педагогічних наук, професора, наукового кореспондента лабораторії дошкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України.

У рамках курсу «Теорія і методика формування елементарних математичних уявлень у дітей дошкільного віку» Лариса Іванівна прочитала лекцію на тему: «Формування у дітей дошкільного віку уявлень про величину предметів та вимірювання». На занятті було розкрито: поняття про величину предметів, основні якості величини, особливості сприйняття величини предметів дітьми дошкільного віку. Практична частина заняття була присвячена вправлянню майбутніми вихователями у вимірюванні різних величин за допомогою умовної міри. Оригінальна форма виконання завдання була сприйнята слухачами позитивно і викликала масу яскравих емоцій. Здобувачі відзначили, що лекція була надзвичайно цікавою та важливою з практичної точки зору.

11 листопада на запрошення завідувачки кафедри педагогіки і психології (дошкільної та корекційної) ім. Т. І. Поніманської РДГУ, доктора педагогічних наук, професора Ілони ДИЧКІВСЬКОЇ для здобувачів вищої освіти спеціальності 012 «Дошкільна освіта» гостьову лекцію провела Ірина УЛЮКАЄВА – завідувачка кафедри дошкільної освіти БДПУ, кандидат педагогічних наук, доцент. Тема лекції – «Внесок педагогічних товариств у розвиток дошкільної освіти в Україні (початок ХХ ст.)».

Лекторка розкрила слухачам особливості функціонування Київського товариства народних дитячих садків, Фребелівського педагогічного товариства та проаналізувала зміст і організацію навчання у Фребелівському педагогічному інституті. Ірина Гереєвна звернула увагу майбутніх педагогів на значущі для дошкільної педагогіки персоналії, які були активними учасниками товариств – Н. Д. Лубенець, С. Ф. Русова. Викладач також визначила найбільш важливі заходи, які були проведені Київським Товариством народних дитячих садків. Тематика лекції викликала інтерес у майбутніх вихователів, про що свідчила жвава дискусія, багато запитань лекторці щодо особливостей розвитку дошкільної освіти в Україні.

Ірина Гереєвна є знаним фахівцем, авторкою підручника, за якими вивчають історію дошкільної педагогіки. По закінченню заняття Ірина Гереєвна висловила сподівання, що ця книга стане для майбутніх педагогів не тільки джерелом важливих знань, але й натхненням, розумінням важливості вивчення педагогічної спадщини для виховання дітей. Незважаючи на онлайн-формат, заняття пройшло в теплій атмосфері активного спілкування з викладачем.

Висловлюємо щиру подяку колегам за теплий прийом та надану можливість провести гостьові лекції!

 Юлія СЕМЕНЯКО

к..пед.н., старший викладач кафедри дошкільної освіти

світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print