«Громадянські студії»: враження від навчання в Карпатах

На початку лютого лауреати Всеукраїнського конкурсу есе з теми «Війни виграють не генерали. Війни виграють шкільні вчителі», проведеного в рамках проекту «Розвиток громадянської свідомості майбутніх учителів початкової школи у процесі професійного самовдосконалення», мали змогу стати учасниками зимової школи «Громадянські студії» (с. Поляна, Свалявський район, Закарпатська область). Ця школа була організована з ініціативи викладачів Інституту педагогіки та психології НПУ ім. М. П. Драгоманова під патронатом Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

У рамках такого формату навчання ми, майбутні вчителі початкових класів та практичні психологи, змогли обмінятися досвідом з колегами, поглибити власні знання щодо форм, методів та способів громадянського виховання молодших школярів, а також оволодіти методичними прийомами, які можна використовувати у своїй майбутній професійній діяльності.

Крім того, учасники «Громадянських студій» мали змогу відвідати цікаві лекції А. С. Шапошнікової, Л. В. Колесник та стати учасниками тренінгу з професійного самовдосконалення під керівництвом О. М. Затворнюк.

Та не одним лише навчанням жили учасники зимової школи протягом тижня. Ми побували на цікавій екскурсії в замку Паланку (м. Мукачеве), відвідали Кирило-Мефодіївський жіночий монастир, здійснили підйом-прогулянку в гори, побували в якості акторів, режисерів та сценаристів, створюючи соціальну рекламу, що мала виражати нашу громадянську позицію. Більше того, ми навіть мали можливість стати на лижі!

Наприкінці навчання було проведено обряд ініціації та святкову вечерю. Кожен із нас дійсно відчув себе частиною проекту, справжнім учнем школи.

Хочеться подякувати викладачам Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв і організаторам проекту за безцінний досвід, отриманий під час навчання в «Громадянських студіях», і сподіватися на участь у подібних проектах у майбутньому.

Дар’я Шатіло,
студентка 4 курсу
Інституту психолого-
педагогічної освіти та
мистецтв, учасниця проекту

Світлини автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print