І ми маємо фахівця з питань інтелектуальної власності

Нещодавно (20-21 жовтня) в Українському інституті науково-технічної експертизи та інформації відбувся останній, третій семінар з циклу навчальних семінарів для фахівців підрозділів вищих навчальних закладів України з питань інтелектуальної власності. Наш університет представляла на цих заходах голова Ради молодих учених БДПУ, доцент кафедри професійної освіти Яна Сичікова. Навчальні семінари проходили протягом півроку, починаючи з квітня і закінчуючи жовтнем. За результатами навчання Яна Сичікова отримала свідоцтво про підвищення кваліфікації фахівців підрозділів вищих навчальних закладів України з питань інтелектуальної власності, та про те, що вона пройшла навчання за темами: «Менеджмент інтелектуальної власності ВНЗ»; «Практика управління інтелектуальною власністю ВНЗ»; «Трансфер технологій та об’єктів інтелектуальної власності».

2 1

Останній семінар відбувся у рамках V Міжнародного Форуму «Проблеми інноваційного розвитку та інформаційного суспільства». Пленарне засідання проходило в форматі панельної дискусії, яку відкрив перший заступник директора УкрІНТЕІ Володимир Дмитришин. Спікерами виступили: директор Державного фонду фундаментальних досліджень Борис Гриньов, директор УкрІНТЕІ Валентин Чеботарьов, в.о. директора державної науково-технічної бібліотеки Алла Жарінова, директор  Департаменту науково-технічного розвитку Дмитро Чеберкус (див. світлини).

3

   Під час Форуму Яна Сичікова відвідала наступні платформи:

  • Х Міжнародна науково-практична конференція "Інформація, аналіз, прогноз – стратегічні важелі ефективного державного управління";
  • XI Міжнародна науково-практична конференція INFORMATIO-2016: Інформаційно-аналітичне забезпечення науки і освіти;
  • Навчальний семінар «Практичні аспекти трансферу технологій у вищих навчальних закладах»;
  • Школа досвіду роботи: Бібліотечно-інформаційний сервіс з використанням новітніх технологій;
  • Круглий стіл «Актуальні питання наукової та науково-технічної експертизи»;
  • Виставка винаходів, науково-технічних розробок, технологій.

   У рамках заходів було розглянуто такі питання: Удосконалення системи інформаційної та інформаційно-аналітичної підтримки науково-технічної, інноваційної діяльності та трансферу технологій; Прогнозування пріоритетних напрямів науково-технічної та інноваційної діяльності: підходи, методи, перспективи розвитку; Результативність науково-технічної, інноваційної діяльності та діяльності у сфері трансферу технологій в Україні; Розвиток державно-приватного партнерства у сферах науково-технічної та інноваційної діяльності;  Науково-технічна та інноваційна діяльність в Україні в контексті євроінтеграційних процесів; Гармонізація національних стандартів у сфері інформації та документації з міжнародними та європейськими; Національні і міжнародні програми сприяння доступу до інформаційних ресурсів публічних, наукових, спеціальних та університетських бібліотек: проблеми та досягнення; Створення і використання електронних ресурсів, наукометричних  баз даних, електронних бібліотек, документальних архівів, систем електронної доставки документів; Відкритий доступ до інформації: створення та розвиток інституційних репозитаріїв, журналів відкритого доступу; Аналітичні інструменти оцінювання стану та тенденцій науки та освіти; Наукові видання як канал вільного обміну ресурсами знань в інноваційній системі.

За словами Яни Олександрівни, наразі постала потреба у створенні на базі Бердянського державного педагогічного університету Офісу трансферу технологій – структурного підрозділу БДПУ, що буде орієнтованим на комплексне і системне управління результатами наукових досліджень, від планування і створення об’єктів прав інтелектуальної власності до їх комерціалізації. Основна місія такого підрозділу полягає у визначенні доцільної комерціалізації результатів наукових досліджень та сприянні створенню стартап-компаній.

Участь у Форумі та отримання сертифікату – це перший крок до створення Офісу управління інтелектуальною власністю Бердянського державного педагогічного університету. Тож сподіваємося на подальший розвиток цих ідей та реалізацію планів.

Віталій Гнатюк,
заступник голови Ради молодих учених  
На світлинах: Яна Сичікова із заступником директора УкрІНТЕІ Володимиром Дмитришиним; Яна Сичікова із в.о. директора державної науково-технічної бібліотеки Аллою Жаріновою; Яна Сичікова із директором Державного фонду фундаментальних досліджень Борисом Гриньовим, директором УкрІНТЕІ Валентином Чеботарьовим, директором  Департаменту науково-технічного розвитку Дмитром Чеберкусом.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print