ІНФОРМАЦІЙНІ ДНІ ERASMUS+

З 4 по 8 листопада Анастасія Попова, заступник декана з наукової та міжнародної діяльності ФДССО, голова Ради молодих учених (ст. викладач кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти) брала участь в інформаційному тижні національного офісу Erasmus+ в рамках «Програми Європейського Союзу у сфері освіти, професійного розвитку, молоді та спорту (2014 – 2020 рр.)». П’ятиденний марафон корисної та цікавої інформації, пов’язаної з міжнародною діяльністю закладів освіти об’єднав понад 2 тисячі учасників з України, Австрії, Франції, Німеччини, Словаччини, Палестини, Тунісу та Польщі у стінах головного корпусу Національного університету імені Тараса Шевченка.

Метою заходу було ознайомлення, мотивація, обмін досвідом та встановлення партнерських відносин між працівниками закладів освіти, здобувачами ВО у контексті міжнародної співпраці Erasmus+.

Програма інформаційного тижня була дуже насиченою, кожен день роботи мав свій тематичний напрям і передбачав ознайомлення із конкретною програмою, а також досвідом українських та закордонних університетів щодо особливостей її впровадження та реалізації у стінах їх закладів освіти.

Перший день активної роботи розпочався з «Міжнародного інформаційного дня програми Еразмус+ в Україні – конкурс 2020 р.» на якому представники Міністерств та комітетів виконавчої влади представили пріоритети розвитку освіти і науки України, що є важливим для обрання тематики проектів. Керівники національних офісів з Австрії, Тунісу та Палестини окреслили основні питання, пов’язанні із пошуком партнерів і специфіки уникнення дублювання, а також надали корисні поради щодо проектних пропозицій та синергії з іншими проектами у рамках програми Еразмус+.

Другий день «Міжнародної мобільності програми Еразмус+: як успішно подавати заявки та якісно впроваджувати проекти мобільності» передбачав розгляд стану реалізації, рекомендацій для ефективного впровадження та бачення на майбутнє особливостей міжнародної кредитної мобільності між українськими університетами та університетами країн-членів Програми. Також були представлені статистичні звіти представників національних офісів з Литви, Німеччини, Польщі  щодо співпраці з українськими ЗВО.

Третій день передбачав розгляд питань та кращих українських практик, пов’язаних із індивідуальними можливостями викладачів та здобувачів ВО у рамках співпраці КА1 та КА 2 програм ЕРАЗМУС+. Заклади вищої освіти із потужними міжнародними, проектними відділами та відділами академічної мобільності ділилися досвідом щодо організації академічної мобільності та презентували результати своєї діяльності для широкого загалу викладачів та здобувачів ВО з усіх куточків України.

У рамках четвертого дня програмою було заплановано проведення VIII Міжнародної науково-практичної конференції «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу: студентоцентроване навчання, викладання та оцінювання як частина системи забезпечення якості вищої освіти», спікерами якої виступили Леонід Губернський, ректор Національного університету імені Тараса Шевченка, Єгор Стадний, заступник міністра освіти і науки України, Сергій Квіт, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Василь Кремінь, президент Академії педагогічних наук України та інші не менш впливові освітяни України та Європи.

Заключний день роботи у рамках інформаційного тижня Еразмус+ передбачав доповіді щодо особливостей подання проектних заявок, а також поради та рекомендації від проектних команд українських університетів у рамках конкурсу Жана Моне.

За підсумками роботи кожного інформаційного дня учасники отримували іменні сертифікати та мали можливість поспілкуватися з колегами щодо їх досвіду міжнародної діяльності, впровадження програм Еразмус+.

Шановні колеги, дедлайни щодо подання проектних заявок на програми Еразмус+ ще відкриті щонайменш до початку лютого. Не втрачайте можливостей, ознайомлюйтеся із діяльністю Erasmus+ офісу в Україні за посиланням https://erasmusplus.org.ua/ та висувайте креативні та інноваційні ідеї! Можливо саме Ваша команда у 2020 отримає грант!

Анастасія ПОПОВА,
заступник декана з наукової
та міжнародної діяльності ФДССО,
голова Ради молодих учених БДПУ
старший викладач кафедри
соціальної роботи та інклюзивної освіти, к.п.н.
Світлини з архіву автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print