Бібліотечне семінарське заняття для майбутніх соціальних працівників

12 листопада для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2-го курсу зі спеціальності 231 Соціальна робота було проведено бібліотечне семінарське заняття у рамках дисципліни «Основи наукових досліджень» (викладач А. Попова) за підтримки працівників бібліотеки Бердянського державного педагогічного університету.

Метою заняття було ознайомлення здобувачів ВО з особливостями та алгоритмом роботи у бібліотеках для пошуку інформації та літератури, необхідної для здійснення наукових досліджень та формування списку використаних джерел.

У ході роботи працівниками бібліотеки, зокрема Іриною Куліною було презентовано структуру бібліотеки БДПУ, кількісний склад фондів літератури, а також розкрито особливості роботи із бібліотечними каталогами та періодикою. Мирослава Харитонова розповіла про електронний каталог БДПУ та правила роботи з ним. В інтерактивній формі, за допомогою смартфонів, здобувачі ВО отримали можливість попрактикуватись у пошуку необхідної літератури для курсової роботи у рамках електронного каталогу та ознайомитись із сучасною літературою за тематикою соціальної роботи, яка зберігається у бібліотечних фондах БДПУ. Галина Потапенко розповіла про діяльність університетського репозитарію, у якому зберігаються наукові праці викладачів нашого університету та можливості використання його фондів у науковій роботі здобувачів.

Цікавинкою бібліотечного семінарського заняття було відвідування залу бібліотеки для ФФСК, ФМКТО та ГЕФу, або як її в університеті називають «бібліотечного хогвартсу». Людмила Золотар із задоволенням розповіла про університетську гордість та їх роботу та занурила здобувачів у світ атмосферного зберігання і користування літературою.

Результатом семінарського заняття стала розробка списку літератури за тематикою курсової роботи на основі роботи з каталогами, електронною бібліотекою та репозитрієм нашого університету.

Висловлюємо вдячність працівникам бібліотеки, зокрема Мирославі Харитоновій, Галині Потапенко, Ірині Кудліній та Людмилі Золотар за цікаве та змістовно проведене заняття, яке надихнуло здобувачів ВО 2-го курсу зі спеціальності Соціальна робота на свої перші наукові звершення.

Анастасія ПОПОВА
ст. викладач кафедри соціальної роботи
та інклюзивної освіти ФДССО, к.п.н.
Світлини з архіву автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print