Всі ми рівні

Воркшоп на тему «Маю право!» відбувся 12 листопада в 4-ому корпусі Бердянського державного педагогічного університету в рамках відкритого практичного заняття з дисципліни «Гендер для медіа». Завідувачка кафедри соціальних комунікацій Юлія Мельнікова розповіла про важливу тему сьогодення – права людини та нагадала усім присутнім про такі значущі дати, як 16 листопада – Міжнародний день толерантності, 20 листопада – Міжнародний день прав дитини, 25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок та 10 грудня – День прав людини.

Для актуалізації уваги, налаштування на відповідний робочий лад, оскільки воркшоп передбачає набуття знань завдяки активній роботі учасників, викладачка запропонувала веселу руханку.

З доповідями виступали студенти 3-ого курсу спеціальності журналістика. Під час виступів було порушено теми прав людини і прав дітей,  соціальних нерівностей, ксенофобії, дискримінації, висвітлено проблему «мови ворожнечі» у засобах масової інформації та запропоновано шляхи її подолання.

Особливу увагу приділили темі гендерної рівності. До заняття приєднався гурток «Дебати» Центру дитячої та юнацької творчості (керівник – Марина Масютіна). Спікери поділились на дві команди: перша погоджувалась з тезою, що гендерна боротьба за рівність жінок та чоловіків утискає права останніх, тоді як друга команда доводила, що така боротьба нікого не пригнічує і прагне до гармонії обох статей.

Наприкінці заняття за допомогою скайпу виступила журналістка, гендерна експертка, активістка феміністського руху і волонтерка Центру допомоги постраждалим від сімейного та сексуального насильства Наталя Тонких (Ізраїль). Вона поділилась власним досвідом та досвідом своїх друзів у боротьбі за рівність. «Багато хто вважає, що боротьба за права людей – це щось романтичне. Але в наших реаліях це дуже небезпечно», – зауважила журналістка.

 

Тетяна Волканова, кореспондентка «Університетського слова»
Фотографії – Дар’я Демченко


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print