Інклюзія та інтернаціоналізація у середовищі вищої школи

З метою підвищення якості підготовки майбутніх учителів в українських закладах вищої освіти 6 квітня 2021 року розпочався онлайн-курс «Інклюзія та інтернаціоналізація у середовищі вищої школи» у рамках проєкту «Зміни педагогічний факультетів та університетів у 21 столітті», організований кафедрою соціальної освіти педагогічного факультету, Центром закордонної співпраці та Центром для допомоги студентам з особливими потребами Терезіас (Teiresias Centre) Університету ім. Масарика (Чеська Республіка).

Учасниками проєкту від Бердянського державного педагогічного університету стали Гуренко Ольга, Лиман Ігор, Шубіна Ольга, Несторенко Тетяна, Авдєєва Олена, Кравченко Наталія, Лопатіна Ганна, Горбатюк Лариса, Цибуляк Наталя, Тараненко Юлія та Сердюченко Антон.

Теми інклюзії та інтернаціоналізації впродовж тривалого часу є в пріоритеті Університету ім. Масарика, який намагається втілювати нові тренди в щоденну практику.

Своїм досвідом і результатами досліджень під час зустрічей діляться не лише співробітники педагогічного факультету, а й Центру закордонної співпраці та Центру для допомоги студентам з особливими потребами Університету ім. Масарика. Онлайн-курс включає мінімум 8 запланованих зустрічей, дискусії та обговорення проблемних питань, а також підтримку співпраці між університетами України та Чехії в довгостроковій перспективі.

Участь у цьому проєкті сприятиме здобуттю нових знань та досвіду з питань інклюзії та інтернаціоналізації викладачів та співробітників Бердянського державного педагогічного університету, які можуть бути імплементовані в навчальні програми підготовки здобувачів вищої освіти та в цілому в освітній процес.

Після завершення навчання учасники проведуть семінари для своїх колег і здобувачів вищої освіти, а також, у разі покращення епідеміологічної ситуації, зможуть брати участь у круглих столах на території України та Чеської Республіки.

Антон Сердюченко,

асистент кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти,

провідний фахівець наукового відділу з інноваційної діяльності


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print