Інклюзивна освіта: нові обрії фахової підготовки

Інклюзивна освіта – нагальна проблема вітчизняної системи освіти сьогодення. Одним зі шляхів її вирішення, на думку колективу викладачів факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, є  забезпечення сучасного закладу загальної середньої освіти компетентними педагогічними працівниками нової формації, спроможними зруйнувати  стереотипи, які  існують в нашому суспільстві, щодо освіти таких дітей.

  Професорсько-викладацьким складом і студентами названого вище підрозділу Бердянського державного педагогічного університету вже зроблено конкретні кроки в напрямку реалізації професійних ідей і поставлених цілей.

Так, нещодавно звучали вітання, адресовані команді факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв у складі Віри Бурназової, Анастасїі Петренко та Катерини Орел, з нагоди отримання гранту в проєкті  InArt  від @concept.scool.zp на забезпечення інклюзивної освіти. А вже цього тижня, 23 березня, за ініціативи та підтримки декана ФППОМ докторки педагогічних наук, професорки Людмили Коваль та завідувачки кафедри початкової освіти докторки педагогічних наук, професорки Алли Крамаренко, доценткою Ладою Чемоніною було проведено майстер-клас на тему «Використання пісочної терапії в роботі з учнями  молодшого шкільного віку з особливими освітніми потребами». Студентська рада факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв забезпечила транслювання цього заходу у прямому ефірі в Інстаграм.

Під час майстер-класу спікерка закцентувала увагу присутніх на особливостях організації освітнього процесу для різних категорій учнів  з особливими освітніми потребами, розкрила значення пісочної терапії у процесі адаптації названих вище молодших школярів до умов навчання в ЗЗСО.

Практичну частину заходу було присвячено формуванню в майбутніх учителів початкової школи фахових компетенцій за допомогою цікавих завдань ігрового характеру, до виконання яких здобувачі вищої освіти долучились із задоволенням. Подивитися відеозапис майстер-класу можна на сторінці студентської ради ФППОМ в Інстаграм.

Тож побажаємо колективу викладачів і студентів факультету, де готують першого вчителя, творчих звершень і нових перемог на професійній ниві!

За матеріалами катедри початкової освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print