В усьому світі питання інклюзивного навчання стоїть достатньо гостро. Діти з особливими освітніми потребами є у кожній країні. Але, нажаль, не кожен викладач знає, як треба поводити себе з таким учнями. Щоб такої проблеми не було на теренах України Бердянський державний педагогічний університет у рамках реалізації європейського проекту ТЕМПУС-ІV 30 жовтня в конференц-залі почав роботу майстерень навчання освітніх менеджерів регіону і контексті інклюзивної освіти та гетерогенного середовища.
Програма Темпус – це програма допомоги Європейського Союзу із зовні, задля покращення освіти у країнах-сусідах. Вона співпрацює із вищими навчальними закладами способом надання грантів. У 2013 році в конкурсі брав участь 931 навчальний заклад із всього світу, але матеріальну допомогу для підтримки проекту отримали лише 171 ВНЗ, три із котрих – українські. Бердянський державний педагогічний університет розробив проект з «Підготовки педагогів та освітніх менеджерів до роботи з гетерогенними групами і організаціями» та отримав «Відмінно».
Сьогодні та завтра на базі нашого університету працюватимуть педагогічні майстерні: «Мовно-культурна різноманітність: виклики сучасного суспільства»; «Інклюзія: за чи проти»; «Педагогічний менеджмент в умовах реалізації інклюзивного навчання в загальноосвітньому просторі».
У майстернях беруть участь близько 200 вчителів. Це ті люди, які у майбутньому стануть найкращими педагогами у своїй галузі: вони будуть знати як треба подати матеріал для дитини, як знайти підхід та порозумітися. І все це стало можливим завдяки В. А. Зарві (ректор БДПУ), І. Т. Богданову (проректор з наукової роботи БДПУ), І. І. Лиману (координатор міжнародних зв’язків БДПУ), О. І. Гуренко (координатор проекту ТЕМПУС-ІV в БДПУ), В. Ф. Загородновій (директор Компетентнісного центру інклюзивної освіти БДПУ), Л. І. Казанцевій (директору ІСПКО БДПУ), А.М.Сердюк (директор ІФСК БДПУ). Саме вони покращують наше життя, життя учнів у школах та студентів в університеті.
Програма ТЕМПУС-ІV розрахована на 3 роки, в рамках якої скоро будуть обладнані два кабінети для проведення конференцій, семінарів та вебинарів.
Будемо сподіватися, що приклад викладачів БДПУ надихне інших на участь у таких грантових міжнародних заходах. Бажаємо успіху учасникам. Нехай ваші знання будуть корисними та потрібними багатьом.
Дар’я Калюжна,
студентка БДПУ, кор. «УС»
На світлинах автора: цікаві моменти
першого дня роботи університетських майстерень