Інноваційна діяльність студентів ФФМТО

Сучасне суспільство ґрунтується на результатах науки і отриманих знаннях, які безпосередньо впливають на наше життя. Останнім часом особливо гостро постають проблеми, що пов’язані з необхідністю вдосконалення процесу підготовки кадрів, здатних вирішувати інноваційні завдання.

Сьогодні держава рухається шляхом модернізації та потребує висококваліфікованих спеціалістів у галузі високих технологій. Для успішної конкуренції України в сучасній освітній, науково-технічній та економічній галузі необхідно готувати майбутні кадри з оглядом на прогресивні технології та рівень розвитку сучасної техніки. У зв’язку з цим суспільство вимагає від університетів підвищення якості підготовки майбутніх фахівців фізико-технічної галузі до світового освітнього рівня, тому розвиток фізико-технічних знань, підготовку молоді до сприйняття сучасної техніки та технологій необхідно починати зі школи.

За оцінками викладачів профільних дисциплін, однією з головних причин невисокого рівня знань учнів шкіл та випускників вищих навчальних закладів, які здобули фізико-технічні спеціальності – є недостатнє матеріально-технічне оснащення лабораторій і кабінетів природничих дисциплін навчальних закладів. На сьогодні устаткування кабінетів і лабораторій фізики закладів освіти України відстає від світового рівня на 15–20 років, не перевищуючи 20% від необхідних освітніх потреб, досягаючи критичної точки.

Цією проблемою зацікавилися студенти факультету фізико-математичної і технологічної освіти. Головною метою своєю діяльності вони вбачають розробку сучасних вимірювальних приладів з фізики для підвищення рівня знань студентів вищих навчальних закладів (ВНЗ).

Відповідно до цього було розроблено інноваційний проект «Сучасні вимірювальні прилади з фізики».

Як зазначає керівник проекту, Сергій Бандуров (студент 31 групи ФФМТО) реалізація цього проекту дозволить підвищити якість викладання фізики завдяки використанню розроблених приладів у процесі проведення навчального фізичного експерименту; збільшити інтерес сучасної молоді до фізики і техніки за допомогою залучення до фізико-технічного конструювання навчального обладнання і вимірювальних приладів; розробити і виготовити прилади для проведення навчального експерименту з фізики.

cSRQYIz4o8E SCiwFdA6xp4 G6wKILG6dZA

До речі, це не перший проект, розроблений Сергієм. Студентська Рада БДПУ на сьогодні бере активну учать у конкурсі «Найкращі соціальні проекти України». «Сучасна вимірювальна лабораторія з фізики «Фенікс» зорієнтована на розробку та виготовлення приладів для спільного використанням з ПК, які за своїми якісними й технічними характеристиками не поступаються промисловим.

Комп’ютерний вимірювальний комплекс (КВК) можна використовувати при проведенні навчального фізичного експерименту, що частково вирішить проблему відсутності сучасного дорогого обладнання і підвищить якість навчального експерименту з фізики до сучасного освітнього рівня.

Детальніше можна ознайомитись із проектом на сайті http://www.forum.o2.ua. Віддати свій голос за наш проект може будь-яка особа, авторизувавшись на Платформі через мережу Facebook.

Яна Сичікова,
заступник декана ФФМТО

Світлини з архіву факультету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print