08.06.2023 року в Запоріжжі Бердянський державний педагогічний університет, зокрема, перша проректорака Ольга Гуренко голова студентської ради Тетяна Баєва та здобувачі взяли участь у IV Козацькій Міжнародній воєнно-історичній конференції на честь великих перемог у битві під Оршей, у Литовсько-московських війнах та видатної полководчої діяльності гетьмана Костянтина Острозького.
Міжнародна козацька воєнно-історична конференція відбулася в рамках виконання Указів та рішень Президента України Володимира Зеленського, спрямованих на зміцнення обороноздатності та євроатлантичну інтеграцію країни, а також враховуючи державні Стратегії інформаційної безпеки та національно-патріотичного виховання молоді України. Захід пройшов у змішаному форматі, що поєднував очну та дистанційну участь учасників.
Розпочалася конференція з доповіді голови Міжнародного Конгресу Українського козацтва, засновника загальнодержавного альманаху “Українське патріотичне козацтво очільника Руху Опору”, воєнного волонтера, вченого, історика Дмитра Сухініна. Із привітальним словом виступили в.о. мера міста Запоріжжя Анатолій Куртєв, заступниця голови Запорізької обласної ради Людмила Любим, перша заступниця голови Українського козацького Руху інформаційного Спротиву російським агресорам і окупантам, перша заступниця голови Бердянської РВА, депутат Запорізької обласної ради Ірина Півен і Повноважний Посол Республіки Литва в Україні Вальдемарас Сарапінас. Також зі своїми доповідями та своєчасними пропозиціями до Резолюції конференції виступило багато інших поважних осіб.
Усі присутні отримали велику кількість захоплюючої інформації про видатних полководців, воїнів та князів, які успішно захищали волю та незалежність українського народу, ставлячись відверто до агресивних замірів московських окупантів та загарбників. Історія, безсумнівно, рухається по спіралі, і ми нагадуємо собі про триумф українсько-польсько-литовської армії в битві під Оршею, коли вона розгромила російського царя. Воєнні події сьогодення свідчать про те, що відкритий демократичний український народ може розпізнати будь-яку фальш, а головне – дати гідну відсіч російському агресору.
Під кінець події всі учасники мали змогу ознайомитися зі стародавніми архівними документами та рідкісними книгами. Крім того, були надані цінні пропозиції щодо покращення виховної та наукової роботи, акцентуючи увагу на вивченні української історії, продовженні Руху інформаційного опору та розвитку мистецької діяльності. Цим самим популяризувалися герої-захисники України всіх епох та часів.
Дякуємо Силам Оборони України, та, пам’ятаючи переможні події наших пращурів, упевнені в нашій українській перемозі, деокупації всіх тимчасово окупованих територій! Слава Україні!
В.О. голови студентської ради Бердянського державного
педагогічного університету,
студентка м1Ма групи
Баєва Тетяна.