повернулися студенти БДПУ з щорічної
археологічної практики в «Ольвії».
Сьогодення ставить ряд вимог до формування вчителя історії. Найголовнішим фактором залишається поєднання навчання та практики, а саме археологічної, яка посідає особливе місце у підготовці майбутніх фахівців.
У рамках договору з Інститутом археології Національної академії наук України (2001 р.), відповідно до наказу ректора БДПУ Вікторії Зарви 15 студентів, які виявили хист до археології, під керівництвом кандидата історичних наук Валентини Папанової в п’ятнадцятий раз відправились для проходження практики в Національний історико-археологічний заповідник «Ольвія» (с. Парутино Очаківського р-ну Миколаївської обл.) (див. світлини).
Студенти працювали на ділянці Р-25 (зав. ділянкою доктор історичних наук Алла Буйських) та «Садиба» (зав. ділянкою – кандидат історичних наук Світлана Ляшко та кандидат історичних наук Валентина Папанова). За два тижня група повністю виконала програму практики від установки табору до камеральної обробки матеріалу.
Серед знахідок є вироби з бронзи (гвіздки, монети), свинцю (букраній, лабрис, світильник) та заліза. Керамічний матеріал представлений, як археологічно цілими формами, так і фрагментами, що датуються від V ст. до н. э. до перших сторіч нашої ери.
Студентам були прочитані лекції співробітниками експедиції – доктором історичних наук Аллою Буйських (Київ), кандидатом історичних наук Павлом Діатроптовим (Москва) та проведені екскурсії по ольвійському музею.
У вільний час студенти брали участь в арт-акції відомого українського художника Володимира Бахтова на Волошській косі.
Приємно, що ректорат отримав подяку за роботу наших студентів на розкопках від начальника ольвійської експедиції Інституту археології Національної академії наук України доктора історичних наук, провідного фахівця Алли Буйських.
Соціально-гуманітарний факультет університету має тісні зв’язки з Бердянським муніципальним ліцеєм, з яким укладено договір про співпрацю. Викладачі цього ліцею Віктор Дімітров та Федір Каїра, до речі випускники БДПУ, разом зі своїми учнями беруть активну участь у розкопках в Ольвії з 2013 р.
За сумлінну працю студенти за рішенням старійшин експедиції були посвячені в ольвіополіти.
Тетяна Нікішина,
кореспондент «Університетського Слова»
Світлини навчально-археологічної лабораторії БДПУ