«Кібергігієна в дії: поради від експерта кіберполіції»

Не секрет, що сьогодні захист особистих даних та інформаційної безпеки стає пріоритетом для кожного з нас. Адже ми живемо у час постійного розвитку технологій. Підвищення обізнаності про кібергігієну і кібербезпеку є важливим кроком на шляху до створення більш безпечного кіберпростору для кожного з нас.

Так 13 листопада відбулася онлайн-зустріч на тему «Кібергігієна в дії: поради від експерта кіберполіції», де здобувачі спеціальності 231 Соціальна робота бакалаврського та магістерського рівнів освіти денної та заочної форм навчання мали змогу отримати цінні знання про сучасні загрози кіберпростору та способи захисту особистих даних. Зустріч проходила в межах дисципліни «Безпека дітей та молоді в кіберпросторі», а її особливим гостем була фахівець-практик, старша оперуповноважена з оперативного пошуку та партнерства у сфері інформаційних технологій управління протидії кіберзлочинам у Вінницькій області Марія Салига, яка поділилася актуальними порадами щодо кібергігієни та протидії інтернет-шахрайству.

Програма зустрічі охоплювала кілька важливих аспектів: учасникам розповіли про найпоширеніші шахрайські схеми, які сьогодні активно використовуються в Інтернеті, та надали практичні рекомендації для захисту від кіберзлочинців. Слухачі мали змогу дізнатися, як безпечно користуватися соцмережами, захищати свої фінансові дані та уникати поширених помилок, що можуть поставити їхні особисті дані під загрозу.

Особлива увага була приділена презентації соціального проєкту «BRAMA», який реалізується кіберполіцією України і спрямований на створення безпечного інтернет-простору та має кілька важливих цілей:

  • Знищення небезпечних інформаційних осередків, пов’язаних із російською пропагандою;
  • Зменшення рівня булінгу та цькування в мережі;
  • Протидія розповсюдженню наркотиків і шахрайським схемам;
  • Проведення навчань і тренінгів з кібергігієни для різних груп населення;
  • Просвіта українців щодо інформаційної гігієни та правил безпечної поведінки онлайн;
  • Залучення громадян до активної громадянської позиції в мережі.

«BRAMA» дає змогу кожному зробити свій внесок у кібербезпеку країни: якщо ви не можете підтримати фінансово, ви можете «донатити» свій час і зусилля на благо суспільства. Приєднуйтесь до проєкту та будьте частиною позитивних змін у цифровому просторі!»

На завершення зустрічі студентів також запросили взяти участь у Всеукраїнському конкурсі Cyber Security Camp, щоб випробувати свої знання та навички з кібербезпеки.

Зустріч на тему «Кібергігієна в дії…» підкреслила важливість цифрової безпеки та громадянської активності в інтернеті. Навички кібергігієни стають необхідними для сучасного громадянина, адже вони сприяють безпечному цифровому середовищу, підвищують рівень цифрової грамотності та обізнаності громадян щодо онлайн-загроз. Спільно з кіберполіцією учасники дізналися про сучасні загрози, практичні поради щодо кібергігієни та можливість приєднатися до соціального проєкту «BRAMA», спрямованого на захист українського кіберпростору.

Захід також сприяє досягненню Цілей сталого розвитку, таких як якісна освіта (ЦСР 4), гендерна рівність (ЦСР 5), зменшення нерівності (ЦСР 10) та мир і справедливість (ЦСР 16).


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print