Кіножурнал «Байки» в БДПУ

16 серпня на території Бердянського державного педагогічного університету відбулися зйомки одного з випусків Дитячого міжнародного кіножурналу «Байки».

Цей кіножурнал, заснований в 2014 році продюсером Олександром Молодцовим, має своїх прихильників по всій Україні, а також за її межами. За шість років свого існування зйомки було проведено у 32 містах нашої країни. Перший дебютний сезон був відзнятий у Донецьку, але, з початком АТО, команда кіножурналу переїхала до Запоріжжя. Одна з серій «Байок» набрала більше 4 мільйонів переглядів на YouTube, а якість проєкту відзначають міжнародні експерти.

Кіножурнал «Байки» – учасник та переможець багатьох міжнародних фестивалів. Зокрема, у 2017 році проєкт удостоївся перемоги у номінації «Кращий кіноальманах» на Міжнародному дитячому кінофестивалі NEXT. У 2019 році на кінофестивалі у Франції отримав перемогу у номінації «Кращий короткометражний фільм».

Генеральний директор та продюсер Олександр Молодцов розповів нам, що кіножурнал співпрацює з кінокомпанією «StarLight Media» і наразі ведуться перемовини щодо трансляції на телеканалах ICTV, СТБ, «Новий канал», «1+1».

«До цього 5 років накопичували матеріал, щоб бути єдиним дитячим контентом на телеканалах України», – зауважив Олександр Дмитрович.

«Кожна серія – це гумористична історія, яка також носить повчальний характер. Сценарії пишуться після кастингу. За місяць до початку зйомок програмний директор, представник кіножурналу «Байки» у місті Бердянськ В’ячеслав Дружинніков, провів кастинг серед школярів вашого міста. І тільки після цього, дізнавшись характери, познайомившись з акторами, ми розробили сценарій.

При виборі теми серії ми, в першу чергу, враховуємо думку дітей. Вже пройшли зйомки на пляжі, але ж вересень не за горами, тому і звернулися до теми освіти. Звісно, для зйомок обрали неймовірно гарні локації БДПУ, адже вже неодноразово чули про маленький Хогвартс на березі Азовського моря», – поділилася з нами творча команда.

Лілія Дороніна, мати одного з акторів, учня ЗЗСО №3 Олексія Дороніна, розповіла, що про кастинг дізналася з соціальних мереж. Син зацікавився і вона підтримала його ініціативу. Батьки маленьких талановитих акторів дуже вдячні за таку можливість для своїх дітей і з хвилюванням спостерігають, як проходять перші зйомки в їх житті.

Прем’єра серії у нашому місті відбудеться у БК «Нафтохімік» приблизно через місяць і буде нагадувати «Канський фестиваль». За задумом організаторів, школярі Бердянська, а нині актори кіножурналу «Байки», під’їдуть на церемонію нагородження на лімузині і пройдуть червоною доріжкою. Глядачі зможуть насолодитися грою юних акторів та підтримати їх гучними оплесками під час вручення дипломів, які готує команда кіножурналу.

Колектив кіножурналу «Байки» висловив подяку Бердянському державному педагогічному університету за надану можливість провести зйомки на території нашого закладу освіти. Ми з нетерпінням чекаємо виходу на екрани цієї серії кіножурналу!

Анастасія Савон


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print