«Книги освічують душу…»

  На факультеті філології і соціальних комунікацій щомісяця проходять засідання читацького клубу

Кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства щомісяця проводить засідання читацького клубу «Калліопа». Метою такого заходу є об’єднати студентів і викладачів, які цікавляться літературою, захоплюються читанням, прагнуть ознайомитися з найкращими зразками класичної і сучасної української та світової літератур.

Читацькі або книжкові клуби – це надзвичайно популярне явище не лише в Україні, а й у всьому світі. Це можливість висловити власні враження від художнього твору, почути альтернативну думку і поглянути на прочитане під іншим кутом. Така форма спілкування дозволяє спробувати донести своє бачення і зацікавити ним слухачів, простежити за власною реакцією на критику творів улюбленого автора. Читацький клуб неймовірно розширює літературні горизонти, оскільки в рамках клубу можна відкрити для себе ті тексти, які виходять за межі наших уподобань. Вибір книжкового клубу мотивує взятися за щось кардинально нове, незвичне, знайти нового улюбленого автора, твір або цілий жанр.

За два роки роботи клубу обговорили повість «Ася» І. Тургенєва, романи «Бузкові дівчата» Марти Холл Келлі, «Безчестя» Дж. Кудзее, «Дім для Дома» Вікторії Амеліної, «Кляса» Павла Вольвача, «Вовча зала» Гілларі Мантел та ін. Усі засідання проходять в атмосфері дружби, взаєморозуміння, доброзичливості між учасниками, що дає унікальну можливість для організації інтелектуального спілкування, сприяє розвитку читацьких інтересів, соціальної активності студентів, самовдосконаленню, особистісному росту, розкриттю творчих здібностей.

На черговому засіданні 30 вересня 2019 року студенти і викладачі розглянули дебютний роман талановитого сучасного українського письменника Ілларіона Павлюка «Білий попіл». Роман нуар, ретродетектив, метафізичний простір хутора, алюзії до творів М. Гоголя «Вій», «Пропала грамота», В. Голдінга «Володар мух», філософія екзистенціалізму, картини А. Куінджи – далеко не повний перелік літературно-мистецьких аспектів, крізь призму яких розглядався роман І. Павлюка.

Запрошуємо студентів, викладачів і всіх, хто цікавиться літературою, на засідання читацького клубу, яке відбудеться 31 жовтня 2019 року о 10.30 в аудиторії 5б204 БДПУ. Обговорюватимемо роман сучасного англійського письменника, лауреата Букерівської премії Джуліана Барнза «Відчуття закінчення».

Ганна Александрова, доцент кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print