Саме у формі інсценізацій складали залік із дисципліни «Українознавство» студенти Інституту філології та соціальних комунікацій. Цей предмет порівняно нещодавно вивчають першокурсники.
З ініціативи доцентів Марії Греб та Світлани Глазової студентам було запропоновано підготувати костюмовану виставу-презентацію будь-якого обрядового дійства. На суд компетентного журі представлено 6 презентацій («Надвечір’я Різдва Христового», «Андріївські вечорниці», «Український вертеп», «Щедрий вечір, добрий вечір (свято Василя й Маланки)», «Масляна, Масляна», «Ясне-красне Купайло»), які було важко оцінювати, адже студенти підійшли до підготовки заходу творчо та креативно (див. світлини).
Присутні переконалися, що українознавство – це зовсім не «шароварщина», не вареники в макітрі й не гопак на самодіяльній сцені. Це система знань про наш народ, це пізнання історії й культури наших предків та сучасників, це усвідомлення єдності з попередніми поколіннями українців, їхнім духовним світом. Українознавство – це поєднання знань історії України, українського фольклору, мови, літератури, мистецтва.
Той, хто зневажає свій народ і знання про нього, нехтує його традиціями, не може відчути себе українцем. Створити справді горду й незалежну державу (про яку так багато й красиво говорять сьогодні політики зі сцени), заслужити повагу в світі зможуть лише ті її громадяни, кожен із яких відчуватиме в собі дійсно українську душу. Збережемо неповторну українську культуру для майбутніх поколінь!
Марія Греб,
завідувач кафедри
філологічних дисциплін ІФСК БДПУ
Світлини Ірини Ротару,
старшого викладача кафедри