Проблема насильства з точки зору гендеру вже багато років є однією із найважливіших тем у медіапросторі. Ток-шоу, газетні шпальти, інформаційні ресурси, та, зрештою, подкасти дуже часто висвітлюють події та теми, пов’язані із гендерно-обумовленим насильством.
Вибір даної теми потребує неабиякої відповідальності та професійної зрілості журналіста, адже важливою складовою висвітлення її у матеріалах є толерантність та коректність опису проблеми. З метою поглиблення знань з цієї теми відбувся онлайн-практикум “Гендерно-обумовлене насильство: чи завжди варто шукати героїню для свого сюжету?”, до якого долучилися і студенти БДПУ, які опановують журналістику.
Спікерка Марта Чумало ознайомила майбутніх журналістів із етапами підготовки інтерв’ю з жінками, які стали об’єктами насильства, важливість дотримуватися конфіденційності під час розмови, поважати співрозмовницю у випадку відмови від інтерв’ю та акцентувала на необхідності використовувати коректну мову під час написання матеріалу.
Варто зазначити, що пані Марта також дала практичні поради журналістам, які пишуть на цю тему щодо збереження їх психічного здоров’я, покращення системи стресостійкості та психологічного відновлення після інтерв’ю.
Особливо цікавими для учасників виявились вправи, за допомогою яких вони мали змогу промоніторити власні відчуття під час ознайомлення з матеріалами щодо гендерного насильства. Учасники тренінгу долучилися до дискусії, обговорення цієї чутливої теми, користуючись можливістю отримати вичерпні та кваліфіковані відповіді
На продовження традицій “Академії з прав людини для викладачів та викладачок журналістики”, з метою підготовки науково-дослідницького медіафоруму 2022 та напередодні старту всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства».
Сьогоднішній онлайн-практикум – це вже третій захід, організований Навчально-науковим інститутом журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Центром прав людини ZMINA, Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Міністерства закордонних справ Данії, і приурочений до Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”.
Дарина Тестова, журналістка