Із 17 по 22 березня ц. р. доцент кафедри історії та філософії Олена Авдєєва мала нагоду провести час із користю у закордонному стажуванні «Проектний підхід в діяльності сучасного закладу освіти: вплив співпраці з бізнесом на розвиток економіки» (Польща-Словаччина-Угорщина).
16 учасників у ході насиченої навчальної програми мали змогу відвідати Академію Ignatianum у Кракові, де відбулися зустрічі із віце-ректором закладу Prof., Dr. hab. Артуром Волеком, фахівцем проектного офісу з питань реалізації міжнародних проектів Сташиком Алвасяк та представником реального бізнесу Станіславом Іваном. В перший день програми учасники попрацювали також і з питаннями чи не найважливішими для реалізації проектів – де шукати партнерів, де шукати конкурси та як готуватися до роботи в міжнародних проектах. Згодом відбувся візит до Європейського університету у Кракові – приватного навчального закладу, що входить до консорціуму з 17 закладів освіти та має понад 20 програм післядипломної освіти в різних напрямках, окрім того, що готує бакалаврів та мігістрів. Він почав заробляти на власній діяльності через організацію додаткових курсів, тренінгових програм, воркшопів, залучив до співпраці бізнес тощо. Як вибудувати свій маркетинг на ринку освітніх послуг – про це розповіла керівниця напрямку післядипломної освіти Анна Колодзінска-Олексій.
20 березня робота продовжилась вже на території Словаччини. Ректор Теологічного інституту Католицького університету в Ружомберку doc. ThDr. Петер Майда, PhD. привітав групу у приміщенні одного з найстаріших університетів Соваччини на Спішській Капітулі, де з XII століття тісно перплітаються релігія та наука. Таємничі мури, старовинні стіни костьолів, базилік та соборів довкола створили неймовірну атмосферу.
Професори університету PhDr. Зузанна Будайова та doc. PhDr. Янка Бирсова поділилися досвідом реалізації проектів, котрі стосуються проблематики, найбільш актуальної для їх країни – роботи з ромським населенням та соціальної праці в широкому її розумінні. А Ks. Prof Амантіус Акімяк розповів про можливості публікацій в міжнародних виданнях наукових праць в Словаччині, Великобританії, Швейцарії та інших партнерських наукових виданнях.
В останній день програми стажування було відвідано Університет Реформаторів ім. Кароля Гашпара в Будапешті. Керівник відділу міжнародної співпраці Джуля Симеги розповів про специфіку навчального закладу, про подані нещодавно проекти до фондів ЄС та про можливі варіанти подальшої співпраці.
Значним здобутком стало вручення Сертифікату про академічну мобільність викладача Олені Авдєєвій із зарахуванням літнього семестру 2018-19 у Теологічному інституті Католицького університету у Ружомберку (Словаччина).
Краків, Левоча, Будапешт — міста, в яких вдалося не лише повчитися та поспілкуватися з цікавими людьми, але й вдихнути історію та отримати позитивний заряд енергії для втілення майбутніх проектів!
«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Олени Авдєєвої)