Крізь чотири випробування

  На кафедрі прикладної гідроаеромеханіки і механотроніки Механіко-машинобудівного інституту Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» 20 листопада ц. р. стартувала ювілейна Х Всеукраїнська студентська олімпіада «Механотроніка в машинобудуванні».

Уперше до змагань долучився Бердянський державний педагогічний університет. Команду представляють студенти факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Андрій Іванченко та Артем Зубенко (3 курс, спеціальність 015 Професійна освіта. Енергетика) та Євген Шайтанов (6 курс, спеціальність 015 Професійна освіта. Комп’ютерні технології), під керівництвом к. п. н. Сергія Онищенка, який, до речі, був обраний до складу журі.

Протягом 20-24 листопада в рамках програми олімпіади відбудуться командні та індивідуальні змагання.

Студенти різних спеціальностей розроблятимуть системи, складатимуть схеми, налагоджуватимуть механізми, програмуватимуть контролери і представлять на суд журі працюючі технічні системи з десятків різноманітних елементів, з різними алгоритмами керування та засобами контролю.

Правила досить прості: після жеребкування команди отримують задачу, пропонують свою схему, алгоритм автоматизації заданого процесу, обирають обладнання для реалізації, збирають та налагоджують систему на стенді. Впродовж олімпіади команди почергово проходять п’ять етапів: пневматика, електропневматика, мобільна площадка, програмування алгоритму керування гідравлічної та пневматичної систем на контролері.

За правилами олімпіади перемогу здобувають команди, які пройшли чотири випробування на кожному етапі – від теоретичного розв’язку завдання на папері до втілення і налагодження його на стендах Фесто і мобільних платформах. Для перемоги важливо вміти працювати в команді – правильно розділити задачу між членами команди, взаємодіяти при вирішенні окремих завдань, а потім швидко об’єднати їх здобутки у розв’язок задачі автоматизації. Велике значення має час виконання завдання, отже злагодженість і спритність у деяких випадках можуть мати вирішальне значення для завоювання перемоги.

В олімпіаді беруть участь 18 команд із 16 університетів України. Успіху всім учасникам олімпіади, особливо – нашим!!!

IMG_3599 IMG_3633

IMG_3619 IMG_3621 

IMG_3623 IMG_3625 

IMG_3626 IMG_3631 

IMG_3617

 

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Сергія Онищенка,

заступника декана ФФМКТО

з наукової та міжнародної роботи)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print