Кафедра фізики та методики навчання фізики БДПУ має значні здобутки у галузі наноматеріалознавства. Науковці кафедри займаються питаннями синтезу наноструктур, моделювання нанооб’єктів, дослідженням власних дефектів матеріалів тощо. Ці та інші питання були вкотре висвітлені та обговорені під час круглого столу «Сучасні технології синтезу наноматеріалів», що тривав два дні протягом 19–20 травня.
Захід було проведено у межах реалізації персонального гранту Яни Сичікової «Наноарт. Наука – це мистецтво», який підтримує Європейський союз за програмою «Дім Європи»
У заході взяли участь також студенти факультету фізико-математичної а технологічної освіти, які мали можливість ознайомитися з провідними методами наноструктуризації матеріалів, особливостями обробки напівпровідників, технологіями дослідження властивостей наноструктур тощо. Родзинкою заходу було проведення його англійською мовою.
У межах круглого столу студенти та викладачі кафедри також мали змогу заслухати доповідь провідного вченого світового рівня Анатолія Попова (Інститут фізики твердого тіла, Латвія), яка була представлена на пленарній секції 12 Міжнародної конференції «Electronics and Information Technologies (ELIT)». Професор виступив із лекцією «Distinctive Features Of Point Defect Thermal Annealing In Functional Ceramics For Nuclear Applications», що була присвячена точковим дефектам функціональної кераміки для ядерних застосувань.
Тож студенти нашого факультету мали змогу наблизитися до наукових досягнень світового рівня, що мають проривний характер і зумовлюють розвиток сучасного світу.
Сміливо інтегруємося у науковий простір! Наука – це прекрасно.
Колектив кафедри фізики та методики навчання фізики