«Українська орігамі». На факультеті філології та соціальних комунікацій відбувся майстер-клас з виготовлення паперової вишиванки

День вишиванки – свято, що не прив’язане до жодного державного чи релігійного. Воно покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.

Дата проведення святкових заходів кожного року різна, адже відзначається День вишиванки в третій четвер травня. У 2021 році – це 20 травня.

Наразі вишиванка піддається метаморфозам: різні фасони, довжина, колір, візерунки – усе це творить палітру сучасних вишиванок, які з повагою та неабияким бажанням одягають люди різного віку та статусу. Із давніх-давен саме цей елемент одягу та вишивка на ньому символізували своєрідний оберіг, який захищає від злих сил та проблем.

БДПУ також підтримує традиційне святкування Дня вишиванки та кожного року проводить різноманітні концерти, фотофлешмоби або виставки.

Цьогоріч представники студентської ради факультету філології та соціальних комунікацій студентки 2-УМЛ групи Ірина Компанієць, голова культ масового сектору, та Анастасія Шаповалова, секретар, підготували для здобувачів освіти та викладачів невеличкий майстер-клас з виготовлення вишиванок з паперу.

Студенти зібралися у холі 5Б корпусу, щоб разом долучитися до створення «української орігамі». Вони прикрашали свої паперові вишиванки різноманітними візерунками, оздоблюючи їх унікальним символом за українськими традиціями. Майстер-клас був не тільки гарною ідеєю, але й корисним тренінгом для майбутніх викладачів, адже у майбутньому вони зможуть передати свої знання учням. Здобувачі сповна насолодились моментом створення маленьких витворів мистецтва і покинули захід у приємному настрої.

Сподіваємось, що таких майстер-класів у стінах рідного університету буде якомога більше.

Дарина Тестова,

студентка спеціальності 061 Журналістика


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print