КУЛЬТУРА БАДЬОРОСТІ,

АБО ЯК НАРОДЖУЮТЬСЯ СТУДЕНТИ ФАКУЛЬТЕТУ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ БДПУ

Ще свого часу Луначарський зазнчав, що спорт формує культуру оптимізму, культуру бадьорості. То ж не може не тішити той факт, що на сьогодні до різних видів спорту ще змалку долучається все більше й більше дітей. Доводити правильність слів відомого російського письменника та публіциста своєю спортивною майстерність 26 жовтня взялися юні спортсмени Бердянська на першості міста з прикладного хортингу в розділі «Фехтування», яка проходила у спортивному залі ЗОШ №3.

За словами старшого викладача кафедри інформатики та програмної інженерії факультету освітніх інженерно-педагогічних технологій БДПУ, кандидата педагогічних наук Алли Хатько, яка нещодавно отримала почесне звання майстра спорту України з хортингу (див тут), а сьогодні й судді спортивних змагань місцевого масштабу, метою цього виду спорту є самооборона. Саме задля цього батьки й приводять своїх дітей до спортзалу, адже всі бойові мистецтва розраховані на розвиток бойових навичок. Хортинг – не виключення. Дивлячись на змагання дітей, можна зрозуміти: вони зможуть себе захистити в майбутньому.

Коли суперники виходять на спаринг, то здається, що зараз буде агресія, але потім помічаєш, що нічого подібного й близько немає. Є страшенний азарт, через який учасникам навіть важко зупинитися після команди «Стоп». Та після бою все стає на свої місця і учасники залишаються друзями. Якщо хтось програє, то його або її це не зупиняє, а, навпаки, підштовхує докладати більших зусиль у майбутньому. Зі слів дітей можна зрозуміти, що навіть травми не зупиняють їх перед змаганнями – часто з вивихами та переломами виходять на бій, бо знають, якщо не зможуть подолати свій страх та біль тут, то не зможуть постояти за себе і в житті. Окрім вольових якостей розвиваються також інтелектуальні, які неодмінно знадобляться їм в майбутньому житті.

Вразив професійний склад суддівської команди: головний суддя – віце-президент Української федерації хортингу по південному регіону, голова Запорізької обласної федерації хортингу, майстер спорту України Сергій Вельчев, рефері – заступник голови науково-методичної колегії УФХ, майстер спорту України, Алла Хатько та секретар – віце-президент Бердянської міської федерації хортингу Олександр Черемісін.

Відрадно, звичайно, що серед учасників також були студенти нашого університету, які змагалися в віковій категорії від 18-ти і старше. Перше місце виборов студент факультету фізичного виховання Олександр Руденко, а друге – студент соціально-гуманітарного факультету Олександр Кошик.

У всіх вікових категоріях медалі здобули справжні переможці, які своєю постійною працею та бойовим духом досягли неабияких успіхів. Тож побажаймо юним спортсменам нашого міста нових спортивних звершень, щоби невдовзі поповнити ряди студентів факультету фізичного виховання БДПУ…

Ірина Шепєлєва,

студентка 1-го курсу ІФСК БДПУ

На світлинах: цікаві моменти із першості міста з прикладного хортингу


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print