Літературний альманах «Вітрила» дорослішає!

У малій актовій залі БДПУ студенти-філологи та викладачі кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства презентували тринадцятий випуск студентського літературного альманаху «Вітрила».

Організатор заходу доцент Ганна Александрова перед початком згадала роки, коли спільне творіння під назвою «Вітрила» лише прокидалося в уяві майбутніх поетів та прозаїків, а творчі доробки першопроходців стали виникати на сторінках книжок. Саме альманах «Вітрила» накопичує в собі таланти як юних, так і досвідчених митців, зігріваючи їх душі та серця.

Дотримуючись традицій, перше слово надали літературним критикам. Магістрантки другого року навчання Валентина Зайцева та Анна Пузанова процитували, що для них є літературна творчість, кого вони бачать знавцями глибинних слів, поділилися почуттями, переживаннями, думками та закликали не здаватися, і хоча б через силу робити маленькі кроки вперед.

Завідувач кафедри української та зарубіжної літератури та порівняльного літературознавства Ольга Харлан порадила творцям-початківцям не соромитися свого таланту, проявляти його скрізь, де тільки випаде нагода, а більш досвідченим – удосконалювати власні вміння та здобувати все вищі вершини.
Випускниця нашого університету, поетеса і журналістка, Інна Буніна виступила з промовою «Спочатку було…» та порадувала гостей ексклюзивом – новим авторським віршем. Постійна авторка альманаху, теж колишня студентка університету, Анастасія Щербакова розповіла про муки творчості поета. Ще одна випускниця, Вікторія Парова, ознайомила присутніх із віршем «Персефона».
Виступи студентів БДПУ і учнів Бердянської спеціалізованої школи № 16 та Бердянської гімназії № 3 «Сузір’я» прикрасили мультимедійні слайди, музичний супровід, танці. Наставниця і тренерка школи східного та індійського танцю «Сияние» Юлія Дерябіна презентувала незабутній і грайливий танець. Студентка Яна Коваленко виконала українську народну пісню«Сіла птаха».
Ганна Александрова щиро подякувала Ірині Русаковій, президенту літературно-творчого об’єднання «Парус», котра не шкодувала сил займатися літературною творчістю з нашими студентами, висловила подяку за плідну співпрацю Валентині Полященко, вчительці російської мови та зарубіжної літератури Бердянської гімназії № 3 «Сузір’я» та педагогам Бердянської спеціалізованої школи № 16 – вчительці української мови та літератури Олені Нюкало і вчительці зарубіжної літератури Валентині Заєнчковській.
І традиційно, як і заведено на усіх заходах в нашому університеті, студенти та викладачі зробили на згадку спільне фото.

Сергій Сінча, кореспондент «Університетського слова»


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print