ЛІТНЯ ШКОЛА АСПІРАНТІВ У ЯЛТІ

Наприкінці червня на базі Республіканського вищого навчального закладу «Кримський гуманітарний університет» (м. Ялта) щорічно проходить Всеукраїнський науково-методичний семінар «Літня школа аспірантів», який передбачає організацію лекцій, проведення загальних та індивідуальних консультацій, розгляд організаційних питань для запобігання помилок при написанні та захисті дисертаційних робіт з метою підвищення дослідницької компетентності аспірантів.

271

Організаторами даного заходу поряд з Кримським гуманітарним університетом є Національна академія педагогічних наук України та Міністерство освіти і науки, молоді та спорту АР Крим.

25 червня 2013 відбулося відкриття VI Літньої школи. На пленарному засіданні учасників семінару привітав доктор педагогічних наук, професор, академік НАПН України, заслужений працівник освіти України та АР Крим, ректор Кримського гуманітарного університету О. В. Глузман і побажав приємного і корисного проведення часу. Слова привітання лунали також від кандидата педагогічних наук, старшого наукового співробітника, начальника Відділу координації наукових досліджень НАПН України В. Т. Бабич. Після урочистого привітання учасникам заходу були представлені презентації змісту роботи секцій за такими напрямками, як педагогіка, психологія, філологія, філософія, історія, економіка.

У перший день аспіранти мали змогу прослухати цікаві доповіді досвідчених вчених у галузі педагогіки та психології. Ректор КГУ, доктор педагогічних наук, професор О. В. Глузман представив експертну оцінку психолого-педагогічних досліджень. Про особливості написання дисертацій розповіла професор кафедри педагогіки і психології Університету сучасних знань В. А. Семиченко.

У наступні дні здійснювалася робота секцій, керівниками яких були голови та вчені секретарі спеціалізованих рад по захисту дисертацій, відомі вчені України, доктори наук і професори.

Кожна з секцій містила ряд занять, спрямованих на підготовку аспірантів до захисту дисертацій. Тут обговорювалися різні питання, що стосуються тем і змісту дисертацій, їх оформлення, написання виступу та авторефератів згідно з вимогами спеціалізованих рад і т. д. Також у кожній секції була проведена ділова гра «Передзахист дисертації», за допомоги якої учасники мали змогу пройти «пробний» передзахист і розглянути позитивні та негативні моменти, пов'язані з цією процедурою.

Окрім того, в рамках науково-методичного семінару були проведені практичні заняття з аспірантами та здобувачами за наступними темами: «Математична статистика в психолого-педагогічних дослідженнях», «Проведення експерименту» та ін.

Особливо цінним для аспірантів стали індивідуальні консультації з питань координації тем дисертацій з представниками Відділу координації наукових досліджень НАПН України – кандидатом педагогічних наук, старшим науковим співробітником, начальником даного відділу В. Т. Бабич і кандидатом педагогічних наук, старшим науковим співробітником Л. В. Тименко.

Учасники заходу відзначили, що Всеукраїнський науково-практичний семінар «Літня школа аспірантів» – це єдиний в Україні семінар, в ході якого можна отримати цілісну інформацію для написання дослідницьких робіт.

В багаточисельній когорті молодих науковців була представник і нашого Бердянського державного педагогічного університету – аспірант Марія Дольме (науковий керівник – д. п. н. , професор І. Т. Богданов).

Загалом у роботі літньої школи взяли участь близько 170 вчених, аспірантів і здобувачів – представників більш ніж 40 вищих навчальних закладів, таких як Кримський гуманітарний університет, Харківський національний педагогічний університет ім. Г. С. Сковороди, Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського, Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова, Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського, ДВНЗ «Запорізький національний університет», Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова та інших вузів України і Білорусії.

Треба зазначити, що в ході проведення школи учасники мали змогу не тільки займатися, але й відпочивати: в рамках заходу були організовані екскурсіі до Лівадійського та Воронцовського палаців, до замку «Ластівчине гніздо», а також походи на гору Ай-Петрі, до водопаду Учан-Су, прогулянки містом.

Ось вже шостий раз поспіль Кримський гуманітарний університет з успіхом проводив Літню школу аспірантів. Сподіваємося, що ця традиція буде продовжуватися ще багато років.

Літня школа дає унікальну можливість отримати консультацію від відомих вчених для написання дисертації, причому індивідуально, за своєю темою. Живий діалог з авторами наукової літератури, яка використовується при написанні дисертацій, дозволяє не тільки обговорити позиції провідних вчених, але продемонструвати свої наукові досягнення.

Марія Дольме,

аспірант БДПУ, учасниця ялтинської літньої школи

(за матеріалами прес-центру РВНЗ «КГУ» (м. Ялта)

На світлинах: цікаві моменти роботи ялтинської Літньої школи аспірантів


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print