«Мега Йорты» – «Велике Свято»

«Барвисті музики» із БДПУ під керівництвом Павла Косенка взяли участь у Фестивалі грецької культури

Кожні два роки одне з грецьких селищ Приазов’я зустрічає греків з усіх куточків України та численних гостей з ближнього та дальнього зарубіжжя на Міжнародному фестивалі грецької культури «Мега Йорты», що в перекладі зі старогрецької значить Велике Свято. Фестиваль грецької культури – традиційне свято греків і всього багатонаціонального населення Донбасу. Його організаторами з 1988 року були Донецький обласний науково-методичний центр, очолюваний Д. К. Патрічей, і грецькі товариства, а з 1995 року – Федерація грецьких товариств України за активної участі місцевих органів влади, закладів культури та меценатів. Одним з перших ініціаторів та натхненників фестивалю був Донат Костянтинович Патріча – заслужений працівник культури, поет, прозаїк, перекладач, композитор, патріарх грецького національного руху, у світлу пам'ять про якого з 2005 року фестивалю присвоєно його ім'я.

У цьому році в рамках насиченої програми фестивалю гості насолоджувалися багатогранністю національної культурної спадщини греків України, відвідали унікальні виставки народної творчості, стали учасниками різноманітних майстер-класів, ознайомилися з національними видами мистецтва, грецької кухнею, побачили незабутню театралізовану виставу «Земля рідна Україна, але в серці Греція живе! », яке було покликане провести історичну паралель гармонії спілкування культур двох великих народів від побутового до художнього. Кращі творчі колективи країн-учасниць фестивалю представляли концертну програму «Наші таланти вам, Україно та Греціє». Любителів спорту чекали грецька боротьба "Куреш", змагання з перетягування канату та багато іншого. У фестивалі взяли участь представники грецьких товариств з АР Крим та 10 областей України, а також почесні гості з Росії, Греції та Кіпру. Фестиваль відвідало більш 10 000 чоловік.

Бердянське грецьке товариство (керівник – Ірина Нагай) більш ніж 15 років є незмінним учасником Фестивалю. Цьогоріч бердянські греки разом зі своїми друзями відвідали селище Старобєшеве Донецької області, де взяли участь у параді грецьких товариств України, тішили гостей та учасників Фестивалю грецькою музикою у виконанні інструментального ансамблю «Барвисті музики» із БДПУ під керівництвом Павла Косенка, насолоджувались концетом та спілкуванням із друзями з усіх куточків України. Фестиваль вітали Надзвичайний і Повноважний Посол Греції в Україні Геогиос Георгунтзос та Генеральний Консул Республіки Греції в Маріуполі Димитрис Папандреу, представники Донецької облдержадміністрації, районні сільські голови, друзі з Росії.

Фестиваль став одним з найяскравіших і значущих подій в житті грецької діаспори України і дав унікальну можливість стикнутися з традиціям і багатогранним мистецтвом греків України. Це була можливість не тільки подивитися, але і безпосередньо брати участь, випробувати на собі і пізнати все багатство національної грецької культури з глибини століть.

Ірина Нагай,

заступник декана з виховної роботи

факультету економіки та управління БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print