Мехатроніка в машинобудуванні

У рамках фестивалю науки і декади технологічної освіти та професійної освіти 19 травня 2020 року відбувся дистанційний майстер-клас «Мехатроніка в машинобудуванні».

Мехатроніка – це нова область науки і техніки, присвячена створенню й експлуатації машин та систем з комп’ютерним керуванням рухом, котра базується на знаннях у області механіки, електроніки, пневмо- та гідроавтоматики, програмування контролерів, вбудованих в механіко-технологічні системи і технологічні машини галузі.

Характерним прикладом виконання мехатронною системою нових службових функцій може служити використання мобільних технологічних роботів, які застосовуються на технологічних лініях.

Студенти факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Олександр Медведенко, Віктор Янкул під керівництвом доцента кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій Сергія ОНИЩЕНКА розробили мобільну платформу для виробництва та показали її практичне застосування.

Особливе значення мають мехатронні системи, що функціонують в умовах, несумісних з життям людини, або небезпечних для його здоров’я. При виконанні робіт у середовищах з радіоактивним забрудненням при проведенні аварійно-відновлювальних і ремонтно-монтажних робіт на АЗС, альтернативи дистанційно керованим роботам немає.

Запрошуємо до перегляду пізнавального відео про мехатроніку в машинобудуванні: https://www.youtube.com/watch?v=6R4Tm1Xp0Kg

Заступник декана ФФМКТО з наукової та міжнародної роботи Сергій ОНИЩЕНКО (світлини автора)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print