Місточок у формуванні мовної особистості

З метою підвищення поінформованості педагогів щодо розвитку зв’язного мовлення дітей дошкільного та молодшого шкільного віку на базі Осипенківського закладу дошкільної освіти «Пролісок» доцентом кафедри дошкільної освіти Бердянського державного педагогічного університету Аллою Омеляненко  проведено методичне об’єднання.

До змістовного дискусійного обговорення були запрошені вихователі закладів дошкільної освіти та вчителі початкових класів Бердянського району. У ході заходу Алла Омеляненко надала учасникам методичні рекомендації та поради щодо застосування засобів, форм та методів розвитку зв’язного мовлення дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. На одностайне переконання науковців і практиків, широкого застосування набуває використання моделей у навчанні дітей складати описи, розповіді та роздуми.

Спікерка використовувала активні ігрові ситуації: складання моделі опису за аналогією, відтворення порушеної послідовності елементів моделі серіаційного ряду, створення власних варіантів моделей, створених за кольором та геометричними фігурами. Всі учасники методичного об’єднання зазначили єдність та наступність на місточку між теорією та практикою, між закладом дошкільної освіти та початковою школою, які сприятимуть ефективному формуванню мовної особистості дитини дошкільного  та молодшого шкільного віку.

Засідання методичного об′єднання пройшло результативно, було визначено перспективи подальшої плідної співпраці.

 

Алла Омеляненко,
доцент кафедри дошкільної освіти ФДССО, к.п.н.

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print