Як сприяти вирішенню певної соціальної проблеми? Як знайти джерело для фінансової допомоги тим, хто її потребує?
Один з варіантів – започаткування соціального підприємства! Для України це відносно нова тенденція розвитку підприємництва. Це – працюючий бізнес, який першочергово орієнтований на вирішення конкретної соціальної проблеми, що є основною відмінністю соціального підприємництва від традиційного бізнесу.
16–17 листопада у Києві відбувся освітній тренінг для викладачів курсу «Соціальне підприємництво» в закладах вищої освіти, учасником якого стала доцент кафедри економіки, підприємництва та фінансів к.е.н. Тетяна Петрівна Несторенко.
У тренінгу взяли участь 20 викладачів ЗВО з усіх куточків України, яких було відібрано за конкурсом. Два дні досвідчені тренери та професіонали в сфері соціального підприємництва – Василь Назарук та Артем Корнецький – ділилися досвідом та передавали найнеобхідніші освітні інструменти для якісного викладання даної навчальної дисципліни. Учасники тренінгу змогли ознайомитися з можливостями розвитку соціального підприємництва в Україні, його фінансуванням, попрацювати з реальними кейсами та опанувати дидактику та формування очікуваних результатів навчання.
Запрошені на тренінг соціальні підприємці ділилися досвідом, розповідали про виклики, перемоги та поразки, які лише загартовували та забезпечували розвиток власної справи.
Даний курс буде цікавим не тільки студентам гуманітарно-економічного факультету, але й майбутнім педагогам, соціальним працівникам, психологам тощо. Він може бути включений як вибіркова дисципліна в начальні плани різних спеціальностей, за якими відбувається підготовка майбутніх фахівців в БДПУ.
За матеріалами гуманітарно-економічного факультету
Світлини: Дмитро Гаврилюк