Міжнародна конференція в Болгарії

Понад сто учасників зібралися на міжнародну конференцію «(Re)thinking Socialism: Knowledge, Memory and Oblivion of the Socialist Past» в Софії (Болгарія), щоб обговорити тему державного соціалізму в Європі, через 30 років після падіння Залізної завіси. Юлія Королевська, ст. викладачка кафедри історії та філософії, співробітниця НДІ історичної урбаністики спільно зі своєю колежанкою Наталією Борис, аспіранткою Женевського університету (Швейцарія) підготували презнтацію та доповідь на тему «Enjoy the Silence. Ukrainian Soviet Historians (Re)Assess Their Soviet Past». Міжнародна конференція  тривала з 7 до 9 листопада 2019 року, організаторами виступили Інститут етнології та фольклористики (ІЕФ) та Болгарська академія наук.

Тема конференції викликала великий інтерес в академічних колах і в ній взяли участь як відомі вчені, так і молоді дослідники. Учасниками конференції були науковці з Болгарії, Грузії, Естонії, Македонії, Канади, Німеччини, Польщі, Сербії, Сінгапуру, Словакії, Сполучених Штатів Америки, Угорщини, України, Чехії, Хорватії. Фахівці з етнології, антропології, історії, політичних наук, мистецтвознавства, літературної історії та ін. аналізували соцперіод з самих різних точок зору.

Серед тем доповідей – повсякденна культура та спосіб життя (матеріальна культура, харчування, мода, кіно, музика, відпочинок, стосунки, дитинство і молодіжна культура, праця, релігія, життя в місті vs. селі), культура пам’яті про соціалізм (спогади про політичні репресії), соціалістичні пам’ятники і соціалістичне спадщина в міському середовищі, музеї соціалізму та інші.

За матеріалами кафедри історії та філософії БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print