Міжнародний кінофестиваль Docudays у стінах БДПУ

Стартував 17-ий Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, до якого приєдналися і студенти Бердянського державного педагогічного університету.

Так, 5 жовтня, у стінах 4 корпусу БДПУ кафедра соціальних комунікацій факультету філології та соціальних комунікацій у партнерстві з Центром громадянської просвіти «Альменда» організували для  студентів-журналістів перегляд кінострічки «Панки» режисерки Масьї Омс. Цьому заходу не завадив навіть COVID-19, хоча привніс свої корективи у процедуру проведення – дистанція, маски та дезінфекція.

Фільм, який розповідає про проблемних дітей, отримав спеціальну відзнаку підліткового журі Docudays UA-2020. У своїй стрічці Масьї Омс розказує історії декількох складних підлітків. З ними не можуть впоратися батьки і всю надію покладають на тимчасових опікунів, які погодились взяти дітей на перевиховання. На фермі у Франції вони намагаються переосмислити свої помилки у співпраці з психологом, приборкати внутрішніх демонів, які не дають їм розвиватися, і роблять це за допомогою музики та терапії.

Упродовж усієї кінострічки проблемні підлітки намагаються боротися з примарами минулого, показують свої справжні почуття. Спілкуючись із психологом, підлітки мають можливість паралельно спілкуватися з батьками. Це допомагає глибше розібратися у причинах їхньої відверто агресивної поведінки.

Кінострічка є повчальною для студентства, адже проблема, порушена у ній, стосується кожного з нас і розповідає про щось своє.

Олег Охредько, як регіональний координатор фестивалю, наголосив, що документальне кіно по силам далеко не кожному, але його перегляд важливий для розуміння проблематики прав людини.

По завершенні студенти мали змогу поставити питання координатору фестивалю, висловитися, поділитися враженнями від кінострічки «Панки».

У Бердянську фестиваль проходитиме до 12 жовтня.

Дарина Тестова, Тетяна Волканова,

студентки спеціальності Журналістика


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print