Молодь Бердянщини: Вчителі, яких ми потребуємо для освіти, яку ми хочемо

28 листопада 2023 року на базі Бердянського державного педагогічного університету відбувся круглий стіл «Вчителі, яких ми потребуємо для освіти, яку ми хочемо: мотивації вчителів та аналіз викликів». В університеті вже стало доброю традицією проводити спільно з районною та місцевою владою різного роду заходи під загальною назвою «Молодь Бердянщини» як символ єдності містян. Ця зустріч відбулася в межах реалізації цілі сталого розвитку «Якісна освіта» і зібрала понад 170 осіб, серед яких викладачі, здобувачі, співробітники БДПУ, директори та вчителі шкіл міста Бердянська та Бердянського району.

Із привітальним словом виступив ректор Ігор Богданов. У своїй промові Ігор Тимофійович згадав про початок війни, евакуацію, вимушене переміщення до Запоріжжя і нові виклики, які постали перед освітянами: від відсутності умов для гідної праці до грантової підтримки, від дефіциту вчителів до можливості визнання результатів навчання здобувачів, отриманих на окупованих територіях в квазізакладах освіти. На завершення доповіді ректор Ігор Богданов відзначив: «Сьогодні сформувалася спільнота і побратимство серед військових. Я впевнений, що така сама спільнота формується і сформувалася серед освітян. Наші Сили Оборони і наша держава надають нам можливість працювати. І ті 20 відсотків території України, які сьогодні тимчасово окуповані, будуть у той чи інший спосіб найближчим часом деокуповані. А ми воюємо не за території, а за людей. Я пишаюся нашим колективом і тим, що будь-які питання, які ми ставимо перед колегами, це стосується не тільки ректорів запорізького регіону, а всієї України, вони вирішуються завжди беззаперечно на користь БДПУ. Таким чином формується повага до освітянина і повага до всіх нас».

У своєму вітальному зверненні до учасників круглого столу начальниця відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської радиТетяна Фурманова акцентувала увагу на тому, що «наші педагоги – справжні герої тилу», які, незважаючи на обставини повномасштабної війни, продовжують якісний процес освіти засобами дистанційних технологій.

Серед спікерів із цікавою доповіддю виступив освітній омбудсмен УкраїниСергій Горбачов, зауваживши, що «освіта, як і вся Україна, бореться з агресією, відстоює не лише теперішнє, але й майбутнє».

Із ґрунтовними доповідями про виклики для менеджменту шкіл в умовах воєнного стану виступили директори Бердянських гімназій № 2 і № 3 Наталія Данилова та Оксана Кривунь, а також директор Андріївського різнопрофільного закладу загальної середньої освіти Андріївської селищної ради Бердянського району Запорізької області Олександр Малієнко.

Завершальною була доповідь першої проректорки БДПУ професорки Ольги Гуренко на тему «Яку освіту ми хочемо? Яких вчителів ми потребуємо? Рефлексія».

Наприкінці зустрічі всі учасники поділилися враженнями і зійшлися на думці щодо актуальності проблематики заходу, інформативності та змістовності виступів спікерів круглого столу і на важливості таких зібрань, які не лише «надихають працювати ще краще», викликають бажання «розбудовувати освіту Бердянщини», але й допомагають гуртуватися.

Щиро дякуємо Силам Оборони України за можливість працювати і навчати, будувати плани на майбутнє! Віримо в Перемогу!

Слава Україні! Слава Героям!

За матеріалами відділу соціально-гуманітарної та виховної роботи


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print