Молоденька журналістська братія,

або як народжуються студенти-журналісти БДПУ

…Ось і закінчився другий юнацький фестиваль «Прес-хвиля», що проходив 23-24 жовтня в ЦДЮТ і викликав бурю емоцій та вражень, запалив серця молоді бажанням стати тим, хто завжди не лише знає про всі події, але і їх висвітлює – журналістами. Фестиваль наповнив барвами життя багатьох творчих людей та перетворив звичайні жовтневі сірі буденні дні школярів на кольорові, вражаючі, незабутні та яскраві як і для учасників «Прес-хвилі», так і для інших жителів міста.

Результати фестивалю були оголошені в понеділок на концерті, присвяченому 69-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників. Організаторам майстерно вдалося поєднати приємне з корисним. На тлі патріотичних виступів, які пробуджували самосвідомість українців та хвилювали почуття кожного глядача, можна було простежити на обличчях учасників особисті хвилювання: «Чи станемо ми кращими?», «Що треба виправити до наступного разу?»

Емоції розпалювалися, пристрасті кипіли, нерви починали здавати, бо будь-яка команда бажала стати кращою, але в кожній номінації буде лише один переможець. І ось до мікрофону запрошуються члени журі: Степан Герилів – журналіст, редактор газети БДПУ "Університетське Слово", поет; Анжеліка Бабич – редактор он-лайн газети "Неформат", керівник студії "Юн-прес" ЦДЮТ; Микола Тішаков – власний кореспондент обласної запорізької газети "МИГ". Судді оголосили свій вердикт:

Номінація «Експрес-випуск»:

1 місце – ЗОШ № 1

2 місце – гімназія № 2

3 місце – ЗОШ № 7

Номінація «Найкращий відеоролік»:

1 місце – БСШ №16

2 місце – ЗОШ № 6

3 місце – ЗОШ № 3 та ЗОШ № 5

А найкращою стала команда БМЛ, яка отримала гран-прі, та продемонструвала, що в ліцейському братстві є й ще братство журналістське.

…Бердянськ такого ще не бачив! Ці дні стали незабутніми для багатьох: і для учасників, і для членів журі, і для журналістів, що спостерігали за подіями. Уявіть собі картину: нічим не примітна середа, центр міста, люди, як звичайно, або кудись поспішають, або неквапливо прогулюються, розмірковують про життя. Спокійно так …. Цю мирну ідилію змінює наступна картина: натовпом біжать школярі, наввипередки, борючись за першість, кричать і галасують. Але їхні очі наповнені блиском, а за поспіхом ховається справжнє задоволення… Певно, що усе те, що відбувалося в межах фестивалю, цікавило і його учасників, і звичайних перехожих, що стали свідками таких картин. Фестиваль викликав багато дискусій та обговорень, але найголовніше – він нікого не залишив байдужим.

Завдань та цілей у фестивалю «Прес-хвиля» було дуже багато: починаючи з пояснення «що таке журналістика та з чим ії їдять» і закінчуючи активізацією молоді міста Бердянська. Інше питання – чи вдалося організаторам надихнути активних підлітків на думку: «Можливо, варто стати журналістом?». Щодо цього я провела опитування серед учасників заходу. В анонімній формі 50 респондентів дали відповідь на питання: «Чи хотіли б Ви стати журналістом?». Результати наступні:

Тобто, можна зробити висновок, що «Прес-хвиля» дала учасникам можливість замислитися над тим, чи варто їм ставати журналістами. Як говорять результати соцопитування, майже половина учасників цього бажає.

Ці висновки, безумовно, радують та надихають організаторів заходу на третю хвилю фестивалю. А мені хочеться побажати й писакам-початківцям, і досвідченим майстрам пера сил та творчого натхнення. Слава братії журналістській!

Матеріал підготували:

Ганна Татарікова,

кореспондент студії «Юн-прес» ЦДЮТ

Олександр Степаненко,

кореспондент «Університетського Слова» (фото)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print