«…МИ, БРАТТЯ, КОЗАЦЬКОГО РОДУ» –

ЦІ СЛОВА З ДЕРЖАВНОГО ГІМНУ УКРАЇНИ МОЖУТЬ СТАТИ КРАСНОМОВНИМ ЛЕЙТМОТИВОМ НЕ ТІЛЬКИ ЗУСТРІЧІ, ЩО ПРОХОДИЛА СЬОГОДНІ, 27-ГО ЛЮТОГО, В СТІНАХ БДПУ, А Й ВСЬОГО ЖИТТЯ АВТОРА КНИГИ – ЛЕОНІДА ГОЛОВЕШКА – «АЗОВСЬКЕ КОЗАЦЬКЕ ВІЙСЬКО ТА ЙОГО НАЩАДКИ».

Саме цю книгу (вже шосту з козацької тематики!) презентував сьогодні викладачам, студентам, вчителям історії шкіл міста, гостям БДПУ нащадок старовинного козацького роду, Голова Ради поважних козаків Східного козацького округу «Всеукраїнського Козацького Війська», заступник начальника Генеральної Академії радників козацтва України, генерал-лейтенант козацтва Леонід Матвійович Головешко. Зустріч організували провідний фахівець з виховної роботи БДПУ, кандидат педагогічних наук, доцент Анетта Омельченко та головний спеціаліст відділу організаційної роботи та внутрішньої політики виконкому Ігор Зубрицький при активній підтримці отамана Азовського козацького округу Павла Мусенка та бердянських козацьких організацій.

Найбільша та найкраща багатолюдна аудиторія головного корпусу університету приймала цікавого гостя, з яким на початку й познайомила присутніх заступник декана з виховної роботи соціально-гуманітарного факультету Наталя Іванова, передавши згодом бразди правління секретареві координаційної ради козацьких організацій Бердянська Ігореві Зубрицькому. Автор презентаційної книги спочатку коротко розповів про свої військові, педагогічно-виховні многолітні шляхи-дороги, потім – ознайомив присутніх із історією написання серії книжок про українське козацтво, зокрема, про Азовське козацьке військо, а невдовзі запросив усіх до щирої розмови.

Професор БДПУ Ігор Лиман, який не пропускає жодного заходу в Бердянську, пов’язаного з козацьким рухом, на засіданнях координаційної ради козацьких організацій з наукової точки зору розповідає про історію розвитку козацтва, козацькі традиції на Бердянщині, узагальнює досвід роботи козацьких організацій і розповсюджує на міжнародних наукових семінарах та зустрічах в Україні та за кордоном, привітав Леоніда Головешка з виходом цінної книги і подякував за таку плідну роботу. Були ще схвальні виступи, відповіді на питання і, звичайно, – автографи автора на сторінках видання для представників міського краєзнавчого музею, музею БДПУ, духовенства, козацтва, міської влади, редакції газети БДПУ «Університетське Слово» тощо. Тепер багато хто може долучитися до переконань кавалера орденів «Козацької слави» І ступеня, «Івана Сірка» І ступеня, «Хрест з мечами», «Свобода і честь», «За возрождение казачества» І ступеня… Леоніда Головешка, що козаки Азовського війська на землях Приазов’я протягом 33-х років ХІХ ст. та їх нащадки відігравали й відіграють важливу роль у становленні української незалежної соборної держави.

Степан Герилів,

редактор газети БДПУ «Університетське Слово»


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print