Наноарт. Наукове мистецтво для миру

Завдяки підтримці Українського культурного фонду співробітники і студенти нашого університету могли змогу стати свідками створення неймовірного культурного продукту, який створювався в межах програми «Відновлення культурно-мистецької діяльності», ЛОТу 2 «Стипендія на відновлення культурно-мистецької діяльності» за проєктом Сергія Ковачова «Наноарт. Наукове мистецтво для миру».

Проєкт спрямовано на розвиток жанру наукового мистецтва Наноарт та інтеграції його у світовий мистецький простір. Він націлений на встановлення стійких партнерських відносин з одного боку з дизайнерським сектором для створення нових культурних продуктів у жанрі Наукового мистецтва, з іншого – з представниками нанотехнологічної науки для проведення спільних досліджень, створення нових матеріалів, які ляжуть в основу наступних об’єктів Наноарту.

Як зазначив автор проєкту Сергій Ковачов «Український креативний культурний продукт необхідно масштабувати для збереження нашої національної ідентичності та демонстрації світу нашої автентичності та спроможності втілювати інновації в усі сфери культурного простору».

Цей проєкт присвячений боротьбі України за свою незалежність та нашій майбутній перемозі. Через нероздільність мистецтва та культури автор намагається донести до світу необхідність підтримки наших вчених, митців та всіх українців. Не всі зараз на фронті, однак кожен з нас може працювати на своєму особистому полі бою, там де ми сильні. Гаслом проєкту є «Наука та мистецтво повинні бути для миру, а не для війни».

Нові Наноарти, створені в межах вищезазначеного проекту, забарвлені в кольори прапору України, а сюжети спрямовані на боротьбу України за свою незалежність та припинення війни. «Ми хочемо показати незламність українського народу, жагу до свободи та національної автентичності. Також символізмом Наноарт ми закликаємо про необхідність підтримки України, особливо діячів мистецтва та науки – ці інституції найбільш вразливі під час війни» – так Сергій прокоментував свою мотивацію до реалізації проєкту.

Нагадаємо, що Наноарт – це жанр наукового мистецтва, який реалізується тим, що мікроскопічні знімки нанооб’єктів розфарбовуються за допомогою графічних редакторів. Завдяки мистецтву наноарт наука виходить з лабораторних меж, а наноматеріали, окрім своїх основних функцій, набувають ще одну – естетичну. В межах реалізації проєкту «Наноарт. Наукове мистецтво для миру» докторкою технічних наук, професором Яною Сичіковою було синтезовано низку нових наноматеріалів, які застосовуються у сонячній енергетиці. Далі Сергій на основі мікроскопічних зображень створив низку наноартів, які можна переглянути на сторінках проєкту у соціальних мережах: https://www.facebook.com/nanoart.ukraine, https://www.instagram.com/nanoart.ukraine/ . Також проєкт має офіційний Ютуб-канал NanoArt https://www.youtube.com/user/ManOfInspio , на якому можна переглянути процес створення нових наноартів.

Важливим результатом реалізації проєкту стала створена продукція, а саме серія постерів, магнітів та неймовіного стікерпаку. Ця продукція активно тиражується серед молоді, у школах, бібліотеках та музеях. Неймовірний культурний продукт знаходить своїх прихильників далеко за межами України. Тож тримаємо свій науково-мистецький фронт і зичимо Сергій нових неймовірних проєктів. 

Науковий відділ БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print