Наше соціально-історичне коріння

Для знайомства здобувачів 202СР групи з дисципліною «Історія та теорія соціальної роботи» доцентка Наталя Захарова обрала  формат етнографічного квесту «У пошуках заповіту Великого Князя». Мета квесту полягала в ознайомленні з культурою, традиціями та народними промислами українського народу; вихованні патріотизму та прищепленні любові до української мови і культури; визначенні зв’язку історії із сучасною соціальною роботою.

Через різні станції української минувшини здобувачі шукали історичні ключі – відповіді на різні питання: які форми соціальної допомоги й взаємодопомоги були у прадавніх слов’ян; як елементарний побут впливав на встановлення та розвиток соціальних відносин; як формувався український менталітет, характер.

На станції «Український побут» студенти ділилися враженнями від відвідувань музеїв народної архітектури та побуту в Пирогова (Київська обл.), імені Климентія Шептицького у Львові (Шевченківський Гай), у Запоріжжі – «Хортиці – острову Козацької Слави». Згадували, що вироби старовинного гончарства зберігаються у них удома: обов’язковий куманець, макітра, глечик. На селі бачили традиційні пряли, скрині, ткацькі верстати. Самі вчилися робити ляльки – моталки, вишивали рушники, зберігаючи національні традиції. Студенти віднаходили вплив минулого на становлення родинних традицій, стосунків та форм допомоги й взаємодії у громадах.

Станція «Ковальство» сприяла усвідомленню здобувачами розвитку соціальних стосунків на основі професійної діяльності. Згадали сучасного коваля Олександра Шапошника, який ще у мирний час прикрашав Бердянськ своїми виробами, а зараз кує шедеври та використовує свій талант для допомоги збройним силам України. Дякуємо нашому бердянцю!

Cтуденти емоційно відвідали станцію «Українські музики». Упізнали народні інструменти: бандуру, волинку, свиріль, трембіту, ліру, кобзу й навіть бугая. З гордістю говорили про сучасну етномузику, народну пісню, танок, про те, як сьогодні світ реагує  на українські національні твори, інструменти та тих, хто їх популяризує й продовжує плекати народні традиції: Руслана, Джамала, групи «Онука», «Даха Браха», «Go_A» та ін.

Патріотична станція «Воїни світла і добра», на думку здобувачів, акумулювала та відобразила всю силу українського народу, характеру, звитягу, єдність, його непереможність.

І ключі до заповіту Великого Князя були знайдені: «Згадайте своє коріння, згадайте, що ви – українці; відродіть рідну культуру та шануйте свої традиції; а головне – любіть і плекайте мову рідну українську, мову прародителів, в якій схована магія єдності, величі, сили і могутності, через що її так наполегливо захищатимуть!!»

Розвиток волонтерства серед викладачів та студентів/ок БДПУ відбувається на виконання цілей сталого розвитку (ціль 4. Якісна освіта, ціль 11. Сталий розвиток міст та спільнот).


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print

Залишити відповідь