Наші «Новомедіа»дійні дні в столиці

«Правда перемагає» – під таким гаслом відбувся цьогорічний Міжнародний Форум журналістів «Новомедіа», який з 2011 року діє у м. Києві як платформа для спілкування та підвищення кваліфікації представників медійного сектору.

Четвертий рік поспіль у цій масштабній події беруть участь і студенти-журналісти Інституту філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету. Цього року з метою поглиблення знань, здобутих у стінах вишу, столицю відвідали студенти 43-ї групи: Юлія Барно, Олеся Жавжарова, Ліана Лукіна та Олена Тищенко.

З 7 по 9 листопада вони взяли участь у трьох навчальних тренінгах. У ході першого, що мав назву «Міжнародні медіа в Україні: чи дотримані правила?» спікери Вікторія Бутенко та Тарас Семенюк розкрили специфіку роботи журналістів у таких західних ЗМІ в Україні, як EuroNews, CNN і LosАngeles Times. Другий тренінг – «ЗМІ та Інтернет: боротьба або співробітництво?» – був проведений Наталею Влащенко, головним редактором газети «Публічні люди», та Ольгою Мусафіровою, кореспондентом «Нової газети» (м. Київ). Спікери проаналізували зміни на ринку друкованих ЗМІ, що відбулися за останній рік, робили прогнози щодо стану друкованої преси на 2015-й, давали поради як використовувати можливості Інтернету в друкованих медіа. Останній тренінг на тему: «Журналістські розслідування на радіо і на ТБ. Специфіка роботи журналіста-“слідчого”», провели Дмитро Хоркін та Тетяна Литвинова, автори радіопередачі «На чисту воду» Національної радіокомпанії України. Радіожурналісти зупинилися на питаннях вибору і розробки тем розслідувань, роботи з конфіденційними джерелами і секретною інформацією.

Наше перебування в Києві не обмежилося Міжнародним Форумом «Новомедіа». Нам також пощастило взяти участь у записі двох передач ток-шоу «Стосується кожного» на «Інтері». Це стало можливим завдяки журналісту цього каналу Ользі Кайді, яка у минулому була викладачем кафедри соціальних комунікацій ІФСК БДПУ, та досі з радістю підтримує зв’язки з університетом і нашою кафедрою.

До рідного Бердянська ми повернулися захоплені, переповнені враженнями та бажанням поділитися інформацією з іншими. Це була гарна практика для нас, як для майбутніх журналістів, оскільки читати про те, як, наприклад, повинно будуватися ток-шоу і бачити всю “кухню” зсередини – це зовсім різні речі.

Олена Тищенко, Юлія Барно,
студентки БДПУ, учасниці Форуму

Світлини авторів


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print