Науково-дослідна робота здобувачів вищої освіти є одним із важливих засобів підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців, які здатні творчо використовувати в практичній діяльності новітні наукові досягнення. Однією з форм залучення майбутніх спеціалістів до такого виду діяльності є проведення кінолекторію. Такий захід дозволяє разом із героями кінострічки прожити різноманітні життєві ситуації, проаналізувати їх з позиції майбутньої професійної діяльності, а також побачити нерозривний взаємозв’язок реального життя та науки.
У рамках університетського Фестивалю науки викладачів кафедри прикладної психології та логопедії організували проведення двох різних за змістом і спрямуванням кінолекторіїв. Так, 16 травня здобувачі вищої освіти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти аналізували з позиції коучингового підходу кінострічку «Цілитель Адамс» (модератор – к. психол. н., доц. Н. Цибуляк). Цей фільм про труднощі професійно-особистісного розвитку людини: від пошуку свого професійного покликання до його втілення. Під час перегляду учасники обговорювали етапи професійної самореалізації особистості: розуміння того, чим людина хоче займатися у житті, які здібності їй необхідно розвивати; етап професійного навчання та його значення для розкриття її потенцій; труднощі, з якими людина стикається на шляху реалізації свого покликання та стратегії їх подолання. Утім головне, що палкі дискусії щодо сюжету та продемонстрованих життєвих ситуацій кінострічки «Цілитель Адамс» спонукали здобувачів вищої освіти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти не тільки до практичної реалізації наявних знань, а й до формування професійної позиції та ціннісних орієнтацій, пошуку власного «алгоритму професійного успіху», усвідомлення власної відповідальності за професійний та особистісний розвиток і саморозвиток.
17 травня здобувачі вищої освіти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти залучилися до перегляду кінострічки «Мій янгол охоронець» (модератор – к. пед. н., доц. Є. Линдіна). Сюжет фільму оповідає історію одинадцятирічної дівчинки на ім’я Анна, яка подала до суду на своїх власних батьків. Адвоката, який взявся за цю справу, суть питання змусила стрепенутися. Дівчинка була зачата в пробірці тільки з однією метою, щоб бути постачальником органів для хворої сестри Кейт. Кейт хвора лейкімією і кожного разу потребує то крові, то плазми, то кісткового мозку. Цього разу сестрі потрібна одна нирка. Але молодша сестричка розуміє своє існування на цій землі і суперечить батькам, бо не згодна з подібною поведінкою своїх родичів. Присутніх на перегляді здобувачів вищої освіти ця історія не залишила байдужими. Палка дискусія, обговорення, продумування кінцівки фільму та щирі сльози були тому підтвердженням.
За матеріалами кафедри прикладної психології та логопедії
Світлини з архіву кафедри прикладної психології та логопедії