Квітнева пора завжди сповнена науковими подіями, які візуалізують результати щоденної наполегливої праці студентів і викладачів. Участь у наукових змаганнях найвищого рівня – річ нелегка, але почесна.
Минулий тиждень видався плідним для наших студентів-третьокурсників спеціальності 014 Середня освіта 014.02 Мова і література (англійська) – Кривої Христини і Татаріна Володимира. Вони гідно представили факультет філології та соціальних комунікацій під час ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Освітні, педагогічні науки» і Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Англійська мова та література», що, до слова, відбулися у сповнених віковими освітніми традиціями Дрогобичі та Острозі.
Христина Крива презентувала наукову роботу за темою «Педагогічний бар’єр в організації освітнього процесу на заняттях з англійської мови в школі» (науковий керівник – доктор пед.н., професор Глазкова І.Я.), яка викликала схвальну оцінку членів журі та, в результаті змагань серед 16 студентських робіт з усієї України, отримала І місце й була нагороджена дипломом І ступеня.
Молоді науковці поділилися своїми враженнями від змагань.
Крива Христина:
«11-12 квітня 2019 року у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка відбулося підсумкове пленарне засідання ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Освітні, педагогічні науки». Географія учасників конкурсу репрезентувала всю Україну: Полтава, Дрогобич, Глухів, Львів, Харків, Донецьк, Вінниця, Кам’янець-Подільський, Тернопіль, Івано-Франківськ, Херсон, Умань, Переяслав-Хмельницький і, звісно, Бердянськ.
Зазначу, що доповіді та роботи усіх конкурсантів були сильними, а тому вдвічі приємно, що нам вдалося вибороти диплом І ступеня. Членами Галузевої конкурсної комісії було визнано найкращою роботу «Педагогічний бар’єр в організації освітнього процесу на заняттях з англійської мови в школі», науковим керівником якої є професор Ірина Яківна Глазкова, якій я вдячна за допомогу і настанови.
Перебування у тисячолітньому Дрогобичі під час наукового відрядження стало незабутнім. Я була захоплена атмосферою старовинного міста, його складною і, водночас, цікавою історією, католицькими, православними і єврейськими храмами, затишними вуличками і кавою з сіллю. Особливе враження на мене справила садиба у селі Нагуєвичі, де почався нелегкий життєвий і творчий шлях видатного письменника Івана Франка. Чисте гірське повітря, цікава екскурсія та чудова компанія – приємні спогади, що залишаться надовго у моїй пам’яті».
Володимир Татарін:
«З 8 по 10 квітня у стінах Національного університету «Острозька академія» відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Англійська мова та література». Свою майстерність випробовували 59 студентів-філологів із 45-ти закладів вищої освіти.
Зміст завдань олімпіади передбачав перевірку навичок Reading and Use of English, Writing, Listening, Theoretical English Language and Literature, Speaking. Тестування проходило упродовж трьох днів. На мою думку, це, навіть, мало для олімпіади, адже завдання організаторів – не просто визначити найкращих, але й здружити колег-учасників олімпіади з усієї країни. За цей час я познайомився з багатьма студентами. Ми не тільки обговорювали актуальні питання англійської мови та літератури, але й дискутували на найрізноманітніші теми, які тільки можуть зацікавити студента.
Дякуючи усім викладачам факультету, особливо моєму науковому керівнику Ірині Вікторівні Шиманович, я зміг пройти всі етапи Олімпіади і гідно представити alma mater.
Організатори олімпіади познайомили нас з університетом, життям острозьких студентів і атмосферою навчання. Оскільки університет має довгу історію, ми не могли не залишитись без вичерпної екскурсії по його парку, храму та підземеллі. Студентка історичного факультету Тетяна розповіла нам про заснування будівлі вишу, її долю, а також про легенди «міста під містом», студентські міфи про ніч під університетом заради заліку і про те, як самі студенти брали участь у розкопках та реставрації підвалів і, навіть, пошуку знахідок!
По завершенні олімпіади всі учасники отримали сертифікати. Хоч і не вдалося вибороти призового місця, але я все ж таки радий, що мені випала нагода представити Бердянський державний педагогічний університет і перевірити свої знання.
І на останок, за англійською традицією, – про погоду. Місто Острог зустріло нас сонечком. Хоч і хмарилось-туманилось, та ніякого дощу не трапилось. Усі роз’їхались у гарному настрої!»
Вітаємо наших переможців, Христину та Володимира, та їхніх мудрих керівників – Ірину Яківну Глазкову і Шиманович Ірину Вікторівну!
Богдана Салюк