Науково-методичний семінар-практикум для вчителів фізичної культури ЗЗСО «Сучасні орієнтири на проведення уроків фізичної культури в ЗЗСО: практичний аспект»

12–13 лютого 2021 року викладачі спеціальності «Хореографія» вперше проводили дистанційний науково-методичний семінар-практикум для вчителів фізичної культури ЗЗСО «Сучасні орієнтири на проведення уроків фізичної культури в ЗЗСО: практичний аспект». Метою семінару є співпраця педагогічної громади Бердянського державного педагогічного університету з учителями фізичної культури ЗЗСО Запорізької області, об’єднання зусиль для вирішення сучасних освітніх завдань та формування інтересу учнів до фізичної культури.

Завданнями семінару є розкриття можливостей застосування національного та регіонального контенту на уроках фізичної культури в ЗЗСО, ознайомлення педагогічної громади з перспективним практичним досвідом інтеграції змісту уроків фізичної культури та елементів фітнесу й танцювальних вправ; формування готовності педагогічних працівників до засвоєння та впровадження новацій до змісту уроків фізичної культури відповідно до освітніх завдань Нової української школи та інтересів учнівської громади.

Спікерами науково-методичного семінару-практикуму були викладачі кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін спеціальності «Хореографія», кафедри теорії та методики фізичного виховання, а також випускники спеціальності «Хореографія»:

Світлана Данило – старша викладачка кафедри теорії та методики фізичного виховання, Відмінниця освіти України;

Юлія Тараненко – кандидатка педагогічних наук, старша викладачка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ;

Наталя Кривунь – викладачка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ;

Руслан Павленко – викладач кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ;

Тетяна Глазкова – тренер багатьох спрямувань фітнесу спортивного клубу «Будівельник» м. Запоріжжя, персональний тренер, тренер по роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, керівник хореографічного колективу естрадного танцю, випускниця БДПУ;

Дар’я Кравченко – інструктор групових  напрямів, персональний тренер Бердянського фітнес центру «KotenGym». випускниця 2008 року спеціальності «Педагогіка і методика середньої освіти. Хореографія»;

Микита Солонський – інструктор групових напрямів, персональний тренер, випускник БДПУ за кваліфікацією «Хореограф. Фітнес-тренер. Керівник хореографічного колективу».

У семінарі-практикумі взяли участь 45 вчителів фізичної культури з різних областей України. Упродовж двох днів учасники семінару мали можливість ознайомитися з такими питаннями:

 • «Осучаснення змісту уроків фізичної культури: виклики часу»;
 • «Руханки: теоретичний та методичний аспект»;
 • «Дитячий фітнес з фольклорним супроводом» (початкова ланка освіти);
 • Танцювальні напрями фітнесу в роботі зі здобувачами загальної середньої освіти на уроках фізичної культури;
 • Інноваційні підходи в проведенні естафет на уроках фізичної культури: закордонний досвід»;
 • «Ukrainian gams» на уроках фізичної культури;
 • Бойовий гопак – запорука формування сили волі, мужності та інтересу до національного коріння;
 • Танцювальні напрями  фітнесу під українські естрадні мелодії: теорія і практика.

Кожен з учасників семінару мав можливість задати питання, висловити свою думку в реальному часі, поспілкуватися зі спікерами. По завершенні заходу присутні обмінялися враженнями та відзначили, що семінар пройшов змістовно, цікаво, на високому науково-методичному рівні. Дякуємо спікерам та учасникам семінару за їх роботу та сподіваємося на подальшу співпрацю!

За матеріалами кафедри теорії та

методики навчання мистецьких дисциплін


Поділитися:

 • Facebook
 • Twitter
 • LiveJournal
 • Print