З метою підвищення якості підготовки фахівців відповідно до реальних вимог ринку праці в рамках освітнього процесу кафедрою іноземних мов і методики викладання (завідувачка – д.філол.н., професор Наталія Панова) організовуються певні тематичні заходи, що передбачають залучення професіоналів-практиків, експертів галузі та представників роботодавців. Один з таких івентів відбувся в рамках Школи молодого вчителя, яка функціонує на факультеті філології та соціальних комунікацій (декан – д.пед.н., професор Ірина Глазкова) задля популяризації професії вчителя іноземної мови та формування професійних навичок студентів.
Здобувачі вищої освіти, які навчаються за освітніми програмами «Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська, друга – німецька» та «Середня освіта (Мова і література (англійська))» першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти відповідно, відвідали майстер-клас від академічного директора мовної школи «Best Way English School», учителя-методиста Бердянського муніципального ліцею, переможниці конкурсу Вчитель року 2016 – Ганни Української.
Майстер-клас, як сучасна форма трансляції педагогічного досвіду, є поширеною та успішною практикою в академічній спільноті, оскільки дозволяє познайомитися з сучасними технологіями, новими методиками й авторськими напрацюваннями. Ганна Українська поділилася зі студентами прийомами зацікавлення учнів під час навчального процесу, інноваційними методичними знахідками та практичними порадами з професійної діяльності. У ході спілкування здобувачі вищої освіти мали можливість отримати відповіді на запитання щодо інноваційних методичних підходів у викладанні англійської мови, попрактикуватися під чуйним і доброзичливим контролем професіонала-практика та отримати конкретні рекомендації для практичної діяльності.
Після заходу учасники майстер-класу поділилися своїми враженнями.
Ольга Михайлишина: «Ганна В’ячеславівна продемонструвала на практиці інтерактивні методи, ігрові методи (настільні ігри), прийоми закріплення матеріалу та мозковий штурм. Вона не тільки розважала нас цікавими іграми, але й у ході гри навчала, як зацікавити дітей на уроці та ефективніше подати навчальний матеріал».
Ольга Неліпа: «Цікаво було перейняти досвід та поспілкуватися з людиною, яка пройшла нелегкий шлях, щоб досягти бажаного результату. Ця зустріч особисто для мене була перш за все мотиваційною. Після всього почутого одразу з’явилося бажання працювати по максимуму і розвивати свою англійську й надалі. Сподобалась легка і невимушена атмосфера, яка панувала під час зустрічі. Хочу, аби такі заходи відбувалися частіше».
Даша Сластьонова: «Ми зрозуміли, як потрібно поводитися з учнями різних класів, як залучити їх до тої чи іншої діяльності. Також ми дізналися про різноманітні типи ігор, які доцільно проводити на уроках англійської мови для кращого засвоєння матеріалу. Мені сподобалося, що зустріч була у формі активного спілкування та невимушеній атмосфері».
Дякуємо Ганні В’ячеславівні за обмін безцінним досвідом та чекаємо наступних зустрічей!
доцентка кафедри іноземних мов
і методики викладання