Саме не бути осторонь біди навчив перший урок української літератури учнів 11- А, Б класів Бердянської спеціалізованої школи № 16. Він залишив у душах підлітків незабутні згадки, адже в гості до випускників завітав відомий у місті журналіст, редактор газети БДПУ «Університетське Слово», патріот, непересічна особистість, людина з безмежним серцем – Степан Миколайович Герилів.
Ідея познайомити учнів з літературною та громадською діяльністю пана Степана виникла в учителя ще під час конференції, що відбулася влітку в стінах БДПУ. Тоді учні-переможці обласного конкурсу «Сила, мужність, честь», які досліджували діяльність волонтерської організації БДПУ «Наші Атланти» (серед них була й Наталія Греб, учениця нашої школи), отримали в подарунок від Степана Миколайовича авторську збірку «НАШІ АТЛАНТИ: жертовність во ім`я спасіння» . Саме ця книга викликала в учнів шістнадцятої школи захват і бажання поближче познайомитися з її укладачем. До того ж, чимало старшокласників нашої школи випробовують власні сили у створенні поетичних і публіцистичних творів, тому й захопилися ідеєю поспілкуватися з письменником, який, попри чималу зайнятість, устигає й літературною творчістю займатися, і захопити волонтерською роботою не лише студентів, а й представників української діаспори.
Учні викликалися вивчити поезії пана Степана з книжок «Заробітчанські дзвони» та «НАШІ АТЛАНТИ: жертовність во ім`я спасіння», підготували презентацію. Випускникам так хотілося продемонструвати авторові, наскільки їм близька, зрозуміла його творчість. І нехай поезії не завжди виконувалися бездоганно, головне – їх мотиви й майстерність словесного втілення торкнулися найпотаємніших струн душі молоді, допомогли відчути, що чужого горя не буває, що не можна бути осторонь біди.
Задушевності зустрічі додавали коментарі пана Степана до багатьох творів, які читали учні. Кліп до авторської пісні «Емігранти-нелегали» викликав у декого сльози на очах, а пісня «Ми ніколи не зречемося рідної мови», виконана Наталією Греб, підняла настрій, додала присутнім відчуття причетності до тих процесів, що відбуваються нині в Україні.
45- хвилинного уроку виявилося обмаль, щоб удосталь наспілкуватися з паном Степаном, адже цей чоловік просто фонтанує згадками, які вбирає в соковите образне художнє слово, щедро пересипаючи жартами, заряджаючи слухачів оптимізмом. Прощаючись із гостем, учні виявили бажання, щоб такі зустрічі стали традиційними в школі. А пан Степан запевнив, що його душа завжди для всіх відкрита, а ще заохотив випускників вступати до вишу й поповнити в майбутньому лави студентів БДПУ та, звичайно, й журналістів.
У народі кажуть, що, як почнеш новий рік, таким він і буде. Маємо надію, що новий навчальний рік для випускників шістнадцятої школи почався добре й буде плідним, творчим, таким, що залишиться в пам’яті надовго. Спасибі Вам, пане Степане, за такий прекрасний старт.
Олена Нюкало,
заступник директора Бердянської спеціалізованої школи
з поглибленим вивченням іноземних мов № 16