Не практикою єдиною…

Звіт про засідання секції «Корекційна освіта» 

Насиченим видався минулий тиждень на кафедрі прикладної психології та логопедії в Інституті соціально-педагогічної та корекційної освіти. Чому? Тому що вся наукова громада вшановувала Дні науки і ми запланували з цієї нагоди багатоманітні заходи. 

У рамках університетського Фестивалю науки 17 травня ц.р. викладачами кафедри О. Ревуцькою, Г. Лопатіною, Є. Линдіною, А. Синицею був організований та проведений науково-методичний семінар «Традиції та інновації логопедичного сьогодення», який проходив у форматі лекції-діалогу та майстер-класів для педагогів-дефектологів, вчителів-логопедів, психологів, методистів та вихователів дошкільних навчальних закладів (https://us.bdpu.org.ua/seminar-korysnyj-ta-tsikavyj.html). 

1 5

Наступного дня, 18 травня, відбулось засідання секції «Корекційна освіта», яке розпочали із урочистого вручення подяк від ректора Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, професора С. Копилова викладачам кафедри О. Ревуцькій, Г. Лопатіній, Є. Линдіній та Н. Бондаренко за ґрунтовну підготовку студентів 3-го курсу Н. Большакової та П. Попової до ІІ етапу ХІІ Всеукраїнської (з міжнародною участю) олімпіади зі спеціальності «Корекційна освіта» за нозологіями. 

3 2 4

Далі були звіти студентів 3-6 курсів спеціальності про результати своїх наукових праць – якісні, серйозні, з презентаціями, що свідчить про відповідальне відношення студентів до виконання курсових та магістерських робіт, сталу підготовку з боку наукових керівників та грамотно побудовану взаємодію. 

До того ж, викладачі кафедри представили свої наукові здобутки, як-от: нові посібники: укл. В. Тищенко, Є. Линдіна – «Є. Ф. Соботович. Вибрані праці з логопедії»; О. Ревуцька – «Диференціальна діагностика мовленнєвих вад», «Вибрані питання логопедії», «Теорія та методика виховання дітей з вадами мовлення»; Г. Лопатіна – «Наскрізна програма практики студентів»; постійне оновлення інформації у Віснику «Української асоціації корекційних педагогів» щодо діяльності та здобутків Бердянського осередку; членство О. Ревуцької протягом 2015-2016 н.р. у Національній збірній команді України з наукової аналітики в галузі «Педагогічні науки» в рамках Глобального міжнародного науково-аналітичного проекту (GISAP) – масштабному проекті Міжнародної академії наук і вищої освіти (МАНВО; Лондон, Великобританія) тощо. 

фото 1 6 7 8

У період «09» по «15» січня 2016 року в рамках Міжнародного науково-аналітичного проекту відбувся I етап першості з наукової аналітики в педагогічних і психологічних науках, а також 117 Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні особливості формування особистості та її соціальної адаптації в умовах кризи ліберальних цінностей». Заходи були присвячені пам'яті видатного швейцарського педагога Й. Г. Песталоцці та мали статус його «Меморіалу». Наша О. Ревуцька брала участь у цих заходах і посіла ІІІ місце у «Відкритому Європейсько-Азіатському першості з наукової аналітики». 

диплом 9 сер

Студенти, задіяні в роботі логопедичного пункту звітували про результати своєї практичної роботи з дітьми та їх батьками, дякували викладачам-наставникам Н. Бондаренко, Ю. Валуйських, Г. Мицик, Г. Лопатіній, А. Синиці за якісну та своєчасну допомогу при обстеженні дітей, наданні консультацій батькам, складанні перспективних планів роботи та конспектів занять тощо. Приємно, що результати практичної діяльності на логопедичному пункті студенти описують в своїх наукових дослідженнях. 

Окрім того, звітували й студенти-волонтери спеціальності «Корекційна освіта» – творчо, весело, завзято, так по-волонтерськи, з піснями під гітару, агітуючи всіх охочих у свої «добрі» ряди. 

фото 2

Також в цей день відсвяткувала свій перший вагомий ювілей – 50 років – к.п.н., доцент кафедри прикладної психології та логопедії Ревуцька Олена Володимирівна. Великі наукові здобутки має ювілярка – більше ста наукових публікацій (14 статей в різних країнах світу), посібники, монографії, участь у конференціях тощо. З таким вагомим ювілеєм Олену Володимирівну щиро привітала адміністрація БДПУ, голова профспілки, колеги та студенти. 

Тож, свято Науки вдалося! Маємо великі сподівання на підростаюче покоління, адже добре, коли у студентства є приклад любові до дітей, праці, своєї професії! 

Ганна Лопатіна, 
доцент кафедри 
прикладної психології та логопедії БДПУ
Світлини з архіву кафедри

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print