З ініціативи Міжнародної організації праці, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці, а Україна – з 2006 року. Мета його – привернути увагу суспільства, органів державної влади, суб'єктів господарювання, громадських організацій до проблеми збереження життя та здоров’я працівників та культури охорони праці в світі та в нашій державі. Цьогорічний девіз дня охорони праці – «Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві».
Актуальність цієї тематики обумовлена тим, що сьогодні хімічні речовини та їх сполуки є одними з основних, як у повсякденному житті людини, так і на виробництві.
Постійний ріст виробництва та збільшення використання хімічних речовин породжує реальну загрозу, як для суспільства в цілому, так і для виробничого середовища, яке нерозривно пов’язано із навколишнім.
Тільки у 2013 році в Україні на підприємствах хімічної промисловості травмовано 198 осіб, із них 19 смертельно, чотири нещасні випадки сталися безпосередньо під час використання та застосування хімічних речовин на виробництві.
Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. Саме тому важливо пам’ятати, що розвиток культури охорони праці у суспільстві – запорука збереження здоров’я працівників.
Сьогодні в університеті з нагоди Всесвітнього дня охорони праці та з ініціативи кафедри методики викладання фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій у навчанні факультету фізико-математичної і технологічної освіти проводиться комплекс цікавих заходів. Зокрема, в фойє головного корпусу з самого ранку розгорнуто тематичну виставку (див. світлини), з експонатами якої студенти знайомлять кожного, хто проявить зацікавлення. У кабінеті охорони праці функціонує виставка з історії проведення Всесвітнього дня охорони праці.
«Університетське Слово»
(за матеріалами кафедри)
Світлини з архіву редакції