3 червня 2021 року – у межах проєкту «Запрошені професори» кафедра журналістики і дидактичної філології ЖДУ імені Івана Франка зініціювала гостьову лекцію «Особливості сучасної системи освіти Федеративної Республіки Німеччини (на прикладі м. Гамбург)».
Цього разу лектором була наша колега Вікторія Загороднова, доктор педагогічних наук, професор кафедри української мови та славістики Бердянського державного педагогічного університету.
У заході взяли участь викладачі, аспіранти, студенти і магістранти ННІ філології та журналістики ЖДУ імені Івана Франка, викладачі кафедри української мови та славістики Бердянського державного педагогічного університету та інших університетів.
ФРН приваблює молодь з усього світу. Приблизно 250 000 іноземних студентів навчаються в німецьких закладах вищої освіти. Зараз майже кожен десятий студент – іноземець, переважно зі Східної Європи та Китаю. Німеччина за своєю гостинністю до іноземних студентів посідає третє місце після США та Великої Британії. Таким успіхом в інтернаціоналізації німецька вища школа завдячує спільним зусиллям університетів і політиків. Окрім того, чимало закладів вищої освіти за допомогою держави почали засновувати за кордоном партнерські вищі школи. Німецька система освіти й вищої школи перебуває зараз в інтенсивному процесі оновлення, що вже приносить перші успіхи – Німеччина є однією з найулюбленіших країн для навчання у вищій школі, територією міжнародних досліджень найвищого рівня і розробки патентів. Розмаїття культурного та мистецького життя німців на сучасному етапі та стан розвитку освіти найбільш розвинутої західноєвропейської країни є на сьогодні досить цікавим для науковців багатьох країн.
Лекторка Вікторія Загороднова допомогла зазирнути в німецьке суспільство крізь призму розвитку в країні науки і культури. Ознайомила слухачів з питаннями розгалуженості системи освіти у ФРН, розповіла про українськомовну підготовку учнів і студентів, про україністику, міжкультурну комунікацію, інклюзивну освіту й академічну доброчесність в університетах.
Захід пройшов у теплій, дружній атмосфері. У кінці лекції учасники мали змогу отримати відповіді на запитання, пов’язані з освітньою тематикою.
завідувачка кафедри української мови та славістики,
кандидатка філологічних наук, доцентка