Нотатки з тижня психології

Хотілося б з вами поділитися яскрвмим враженнями й передати позитивні спогади про цікаву мавндрівку до світу психології.

23 квітня Україна святкувала Всеукраїнський день психолога. А якщо душа бажає свята – зроби його сам. Тож, ми так і вчинили! А щоб не втратити жодної цікавинки, ми занотовували події кожного заходу. Цікаво? Тоді читайте!

Нотатка 1 «Не спробувавши, ніхто не знає, на що він здатний»

Професія психолога – це покликання. Чим раніше ти це зрозумієш – тим легшим буде твій шлях до професійного становлення. Психологічна гра «Хто ж психолог», яка була проведена викладачами кафедри психології 20 квітня з учасниками гуртка «Психологічні студії» ЦДЮТ, допомогла учням старших класів зрозуміти, що обрати професію психолога – означає обрати спосіб життя.

Так, учасники гри мали змогу дізнатися, що психолог повинен володіти різними важливими професійними навичками: умінням слухати, відчувати емоційний стан клієнта, прогнозувати можливі наслідки вчинків; в нього має бути добре розвинуті інтуїція та креативність. І на цій грі ми в цьому переконались.

Нотатка 2 «Струни моєї душі»

Розкажи мені про мене… Отже, 23 квітня зранку на студентів БДПУ чекало веселе й корисне випробовування – експрес-діагностики. Всі бажаючі мали змогу визначити свої психологічні особливості, рівень життєвої енергії, соціальної адаптації, особистісні якості за допомогою «чарівних малюнків». Студенти жваво й активно скористалися нагодою розширити таким чином свої знання про самих себе.

А ще студенти спеціальності Психологія провели конкурс на найкрекативніше вітання викладачів з їх професійним святом. Перемогли студенти 2 курсу, які створили «смачний» символ «Псюхе» – знак психології.

Нотатка 3 «Калейдоскоп всесвіту хитнувся, і в ньому склався зовсім інший візерунок»

Викладачі кафедр психології в подарунок для студентів провели фестиваль «Психологічний калейдоскоп», який дозволив майбутнім психологам ознайомитися з новітніми техніками практичної психології та арт-терапії.

А саме, на майстер-класі «Вузлик зав’яжеться – вузлик розв’яжеться», який провела доцента кафедри Жук Н.В., студенти спробували почути й зрозуміти про що нагадують, попереджають та як оберігають їх «вузлики» у житті.

Хоча назва майстер-класу старшого викладача Сердюк Н.І. була «Стороннім вхід заборонено», усі бажаючі могли долучитися до нього та познайомитися із гранями власних психологічних границь через призму яких  сприймається світ та вибудовуєються взаємини з іншими; визначити ресурси, які допоможуть захистити особистій простір.

Доля Роду твого в тобі повториться.

І тільки тоді зупиниться витись клубок –

Коли секрет поколінь врешті решт оголиться.

Чи  усвідомити зможеш урок?

Майстер-клас «Послання роду», проведений доцентом Малихіною Т.П., дозволив студентам поринути у глибини родинних зв’язків.

Доцент Карапетрова О.В. допомогла студентам пережити багато емоцій та навчитися керувати власними почуттями на майстер-класі «Чарівний сплав: емоцій суміш і розмаїття почуттів…

«Життя – театр, а люди в ньому актори»

Старший викладач Колпакчи О.В. на майстер-класі «Калейдоскоп історій» надала унікальну можливість студентам прожити колективний емоційний досвід та створити ситуацію експромту. За допомогою театралізованої імпровізації вони змогли пережити життєві історії – власні та інших людей – які дивують, захоплюють, надихають.

Про здоровий спосіб життя знають усі!

А про медитацію, Хто і Що знає?

– Яким чином медитація співвідноситься зі здоровим способом життя?

– Чому здоровий спосіб життя це мистецтво?

На ці питання і багато інших студенти змогли отримати відповіді на майстер класі старшого викладача Кідалової М.М. «Медитація: мистецтво здорового способу життя».

Секрет професійного успіху розкрила Радіонова М.С. – завідувач навчальної психолого-консультативної лабораторії на майстер-класі «Моє покликання». Студенти мали змогу краще пізнати себе, визначити власні пріоритети та цінності, життєве покликання та отримати «чарівні ліки» від лінощів та прокрастинації. А на майстер-класі ««Вийшло медвежа з барлоги» або «Виходимо із зимової сплячки»» студенти-психологи активізували власну пізнавальну діяльність, гармонізували емоційні стани, розкрили ресурси та підвищили мотивацію для досягнення поставлених цілей.

Нотатка 4 «Видатний учитель, наставник, особистість з великої літери»

Щедра українська земля на талановитих, розумних, добрих, з загостреним почуттям відповідальності та масштабним баченням майбутнього особистостей. Саме таким словами згадуємо Василя Купріяновича Демиденка, доктора психологічних наук, професора, члена-кореспондента АПН України, автора понад 200 наукових праць, які залишаються актуальними й дотепер. Василя Купріяновича вже 15 років немає серед викладачів Бердянського державного педагогічного університету, але традиції й помисли відомого психолога продовжують жити.

Знагоди вшанування його 90-річчя, 25 квітня кафедра психології провела Всеукраїнську науково-практичну інтернет-конференцію з міжнародною участю «Навчання, виховання та розвиток у контексті життєвих перспектив особистості», в якій брали участь більше 80-ти науково-педагогічних й педагогічних працівників закладів вищої та професійної (професійно-технічної) освіти; науковців, здобувачів освіти з різних регіонів України та зарубіжжя.

Нотатка 5 «Воістину серйозне прагнення до якоїсь мети − половина успіху в її досягненні»

«Прийшов, побачив та обрав!» – саме цим керувалися викладачі кафедри  психології, які запросили учасників гуртка «Психологічні студії» ЦДЮТ на каву з психологами. Гуртківцям була запропонована екскурсія університетом, навчальною психолого-консультативною лабораторією; ознайомлення зі спеціальністю 053 Психологія та організовано доцентом Фроловою О.В. коучінг «Філософія котячого життя». Через метафору кота учасники говорили про характерні риси домашніх улюбленців, які можуть бути корисними й у нашому повсякденному житті: в школі, вдома, у колі друзів. По завершенню, гуртківці навчилися опановувати стрес, оберігати власну незалежність, потайки впливати на все, взагалі пізнати філософію життя.

На нашу думку, тиждень психології, який провела кафедра психології,  виявився яскравим, професійно насиченим, позитивним. Радіємо за майбутніх фахівців, що вони мають змогу долучитися до професійного світу психолога та отримати цінний досвід надання психологічної допомоги іншим.

Кафедра психології
факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв
Бердянського державного педагогічного університету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print