Така цікава історична географія!

1 та 2 травня ц. р. студенти-історики гуманітарно-економічного факультету разом із викладачами Оленою Авдєєвою, Іриною Нагай  та Ігорем Кальченком організували науково-екскурсійну програму в рамках навчальної дисципліни «Історична географія» на базі біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф. Е. Фальц-Фейн. Це природоохоронна науково-дослідна установа, яка забезпечує збереження найбільшої в Європі ділянки типчаково-ковилового степу.
Першою за маршрутом була оглядова еколого-просвітницька екскурсія “Перлина в степу”, яка познайомила студентів з зоологічним та ботанічним  парками. Довжина маршруту – 4,5 кілометра, час перебування на маршруті склав– 2,5 години.

Розпочалась екскурсія оглядом дендрологічного парку загальнодержавного значення. Дендропарк “Асканія-Нова” створений у безводному степу, практично непридатному для вирощування деревних рослин. Маршрут охопив ту частину ботанічного парку, яка закладена ще у 1887-1892 рр. Ф. Е.Фальц-Фейном. Екскурсанти знайомились із історією створення парку, архітектурним комплексом, що імітує середньовічний замок, колекцією деревних рослин – представників різних географічних районів земної кулі. В центрі старого парку – мальовничий ставочок з маленьким острівцем та ліліями на водяному дзеркалі. Привертає тут  також увагу грот та галявина з  північними красунями-ялинами.

Після невеликого переходу екскурсія продовжилась територією зоопарку.

Асканійський зоопарк закладено в 70-х роках XIX століття. Активна робота по створенню зоопарку Ф. Е.Фальц-Фейном почалась в 1886 році. Зараз в асканійському зоопарку можна зустріти переселенців з Африки та Австралії, Північної та Південної Америк, з Центральної Азії та Далекого Сходу, навіть з Арктики. У зоопарку утримуються 2,5 тисячі особин 60 рідкісних видів, що підпадають під охорону різного рівня „Червоних книг” (регіональний червоний список, Червона книга України, Європейський червоний список, Червоний список Міжнародного союзу охорони природи) та декількох міжнародних конвенцій – Вашингтонської, Бернської і Боннської. Велика заслуга зоопарку Асканія-Нова ще й у тому, що тут утримуються і розмножуються рідкісні та зникаючі види, занесені в “Червоні книги” МСОП, України.

Наступного дня на студентів-історикив чекала екскурсія на автомобілі (Ретросафірі). Екскурсанти знайомились з напіввільним утриманням диких тварин. Для їх утримання відведено 2320 гектарів. Вся площа по периметру обнесена огорожею з металевої  сітки і поділена на різні за площею загони. У пасовищний сезон тварини розміщуються залежно від травостою та сумісності. Взимку мешканців тропічних широт (зебр, антилоп, гаялів, ватусі, кафрських буйволів) забирають у приміщення (антилопники). На території залишаються тільки ті тварини, які добре пристосовані до холодного клімату: сайгаки, бізони, олені благородні та плямисті, кулани, коні Пржевальського.

Висловлюємо щиру вдячність ректору БДПУ, професору Ігорю  Богданову, голові профкому, депутату Бердянської міської ради Віталію Лолі Віталію та нашому декану – Тамарі Макаренко за всебічну підтримку та допомогу в організації цієї незабутньої подорожі.

 

Студенти гуманітарно-економічного факультету
Світлини з особистих архівів студентів


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print